Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys pap2 - mrugają 4 diody

13 Cze 2010 19:13 3505 7
  • Poziom 9  
    Witam
    wróciłem po urlopie i patrze
    a na bramce Linksys pap2 - mrugają 4 diody
    co to za kod błędu ??

aktualnie nie działa w cale bramka
    nie można zalogować sie do panelu użytkownika
    jednym słowem jestem bez telefonu VOIP
  • Poziom 18  
    Fakt iż mrugaj wszystkie diody świadczy raczej o jakimś krytycznym błędzie bramki, nie jest to uwzględnione w żadnej dokumentacji, nigdy też nie spotkałem się z podobnym błędem więc nie wiem co może on oznaczać. Wyjaśnię Ci za to co oznaczaj poszczególne diody w momencie, gdy mrugają (tak na przyszłość):

Dioda power mruga - test systemowy lub uruchamianie bramki lub aktualizacja firmwaru
    Dioda ethernet mruga - wysyłanie danych, odbieranie
    Dioda phone 1/2 mruga - telefon jest w użyciu, wykryto przychodzące połączenie

A teraz do rzeczy, możesz wykonać dwie czynności: pierwszą już pewnie sam zrobiłeś, spróbuj w pierwszej kolejności wyjąć zasilanie i w ten sposób zresetuj bramkę, jeżeli nie pomoże to reset do ustawień fabrycznych.

Bramkę pap2 resetujemy do ustawień fabrycznych z wykorzystaniem podpiętego telefonu (brak odpowiedniego przycisku w bramce) na klawiaturze wybierz **** (cztery gwiazdki) poczekaj na głos mówiący że wszedłeś do menu następnie wybierz 73738# (zakończ haszem- krzyżykiem), poczekaj na głos coś tam mówiący już nie pamiętam i na koniec potwierdź wybierając 1 (jeden). Czyli podsumowując wybierasz kolejno:

1) ****
    2) 73738#
    3) 1

Powodzenie, mam nadzieje, że pomoże.
  • Poziom 9  
    u mnie po **** jest cisza
    i cała sekwencja nie pomaga

próbowałem nawet ****110# aby odsłuchać IP
    i cisza

jak loguje sie do sieci wewn aby zobaczyć jakie mam urządzenia podłączenie do routera
    to widzi bramkę
    chce sie zalogować jako admin do konsoli to też nic nie daje
    nie ma takiej strony
  • Poziom 18  
    Jakiś większy problem, najprawdopodobniej padł firmware. W załączniku przesyłam oprogramowanie które pomoże Ci, zaktualizować firmware lub odzyskać istniejący. Program autorstwa CISCO, więc nie ma strachu że coś pójdzie nie tak - przynajmniej nie z powodu tego programu.

Rozpakuj pliki z załącznika jest tam najnowszy firware i programik do aktualizacji. Uruchom program "upg-pap2-3-1-22-LS.exe" następnie klikasz "Continue" w górnej części podajesz adres bramki (to już niestety musisz ustalić sam) prawdopodobnie jest taki jak do tej pory - błędnie wpisany adres nic nie uszkodzi, ale też i nic nie spowoduje, czyli możesz również próbować na czuja. W dolnej części adres komputera z którego będzie przeprowadzana aktualizacja - prawdopodobnie już wypełniony upewnij się że poprawny. Na koniec klikasz "OK" i czekasz aż się wszystko zakończy.

Po poprawnej aktualizacji wszystko powinno wrócić do normy.
    Załączniki:
  • Poziom 9  
    Hej!
    A jak zaktualizowac PAP2 do softu 5.1.6 ?
    Podpiety programik laduje stary (juz) soft.
  • Poziom 18  
    Witam

Zauważ, że temat dotyczy brami Cisco-Linksys PAP2. Oprogramowanie, o którym mówisz jest do bramki Cisco-Linksys PAP2T. To nie są te same bramki i różni je warstwa sprzętowa. Bramka która ukazała się w późniejszym czasie czyli PAP2T posiada dwukrotnie więcej wbudowanej pamięci oraz umożliwia prowadzenie dwóch jednoczesnych rozmów z wykorzystaniem kodeka G729. To oczywiście najważniejsze zmiany, pomniejszych można doszukać się znacznie więcej.

Uwaga, oprogramowanie (firmware) rozwijany jest w dwóch niezależny liniach i nie można stosować go wymiennie.

Ostatnią znaną mi wersją firmwaru jaki ukazał się do bramki PAP2 jest PAP2-3.1.23-LS. Do pobrania poniżej
  • Poziom 9  
    Chodziło mi o PAP2 bez tego T
  • Poziom 18  
    W takim razie zachęcam do pobrania powyżej najnowszej wersji firmware :D. Dobrze się stało, że odświeżyłeś tak stary temat.

Pozdrawiam