Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres JURA e55 - cieknie i wariuje ?

lukskajwoker 13 Jun 2010 21:03 8479 5
    lukskajwoker
    Level 12  
    cieknie spod bojlera. jeden przeciek usunąłem ale chyba musze nabyć zestaw uszczelek. czy ktoś się orientuje skąd to wziąć (znalazłem tylko na ebay DE)?

druga sprawa to po uszczelnieniu jednego wycieku, ekspres po włączeniu miga 4 górnymi diodami, po przełączeniu w tryb dyszy woda leci i leci ale zimna. w końcu staje po kilku minutach. jednak po wyłączeniu dalej tak samo, czytałem że to jakieś resetowanie ale czemu ciągle ?
    wojo664
    Level 16  
    Szukaj pod nazwą "O-ring". Jeżeli leci zimna woda, może to oznaczać że poszedł jeden (lub oba) bezpiecznik termiczny, i został odcięty dopływ prądu do termobloku.
    ice
    Level 12  
    Witam.
    Również mam wyciek pod bojlerem ale nie wiem jak to uszczelnić. Kapie z tego króćca (złączki) metalowego pod bojlerem, z góry nic nie kapie i nie ścieka po bojlerze. Odpiąłem wężyk od pompy i odkręciłem złączkę z wężykiem od bojlera, niemniej nie potrafię tej złączki rozebrać więc nie wiem jak to uszczelnić. Wężyk jest w tej złączce ewidentnie luźny i dlatego tam kapie. Na Allegro są w sprzedaży wężyki wraz ze złączką bodajże pod nazwą wężyk grzałki. Są też same złączki w sprzedaży więc musi się dać jakoś to rozebrać i osadzić wężyk na nowo. Jezeli ktos wie o co chodzi poproszę o pomoc.
    wojo664
    Level 16  
    Witaj :)

Jest to złączka "Legris".
    To złącze jest na wcisk - na przykład aby wyjąć wężyk ze złączki, nleży docisnąć do złączki taki obracający sie pierścień, i jednocześnie mocno ciągnąć wężyk w przeciwną stronę, niż dopycha sie pierścień.

Jakbyś kupował nową złączkę samą, to wężyk się po prostu wciska do oporu i już :)

Pozdrawiam :)
    blanti
    Level 9  
    Witam ;) a ja mam taki problem ... dostaliśmy ten expres od kogoś wszystko ładnie pięknie i w końcu zaczęła mrugac kontrola czyszczenia ... kupiliśmy tabletki i wio ... tylko chłopak nie wytrzymał czasu i zaczął coś naciskać i teraz kawa i woda leci nam do pojemnika na fusy ;) jak go rozkręcił to widac ze ta śruba idzie do góry i wraca na doł i się leje woda czy tam kawa jak sie wciśnie ... tak jak by maszyna nie podawała kawy do tego ostatniego wężyka który już leje kawe prosto do kubka :/
    paul0
    Level 14  
    Jest zapchane pomiędzy zaparzaczem a wylewką - sprawdzić wszystkie kolaqnka bo mają kąt 90 stopni i tam najczęściej "złapie"

Wężyki za zaparzaczem są miękkie, normalnie pracuą na minimalnym ciśnieniu (większość straty ciśnienia na zaparzaczu), a jak się zapcha to wtedy dostają pełne ciśnienie i je rozrywa.