Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lokalizator GPS TK102 - wiesza się

havranek_1 13 Jun 2010 21:57 12988 8
    havranek_1
    Level 2  
    Witam!
    Problem jest następujący - po bez mała rocznej poprawnej pracy tracker zaczął się wieszać. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu działa 1-2 dni i znów to samo, czasem trzeba wyciągnąć baterię i odłączyć zasilanie zewnętrzne bo nie daje się wyłączyć. Generalnie nic to nie zmienia, 1-2 dni i znów "wisi" - nie dostaję SMS-ów z komendami potwierdzającymi wysłane polecenia oraz z pozycjami, natomiast dostaję potwierdzenie dostarczenia SMS-a do trackera. Ostatnio przestała również działać funkcja monitora-nie odbiera połączenia pomimo zasięgu sieci (plus).
    Czy ktoś może spotkał się z podobnymi problemami i wie jak temu zaradzić, jak wykonać poprawny restart lub chociaż przywrócić ustawienia fabryczne bo w szczuplutkiej angielskiej instrukcji nic nie mogę znaleźć.
    Pozdrawiam.
    darrrrek
    Level 22  
    u mnie sie zawiesił po 48 godzinach mimo tego że bateria miała 85%,
    Pontikos
    Level 38  
    1. czy przeprowadzaliscie jakakolwiek aktualizacje oprogramowania urzadzenia?
    2. czy dziala ono z ta sama karta simm / operatorem?

Moze najprosciej - na zasilaniu dolutowac przycisk rozlaczajacy (reset). W wersji advanced, moze to byc timer lub rozlacznik sprzezony ze stacyjka.
    darrrrek
    Level 22  
    ja posiadam wersje clone, podróbkę. Dopiero po zakupie zobaczyłem że nie jest to oryginał. Za parę dni bede miał dostep do trackera.

Aktulizacji nie przeprowadzałem bo do tych podróbek chyba nawet nie ma aktualizacji softu.

Bedę musiał cos pokombinować z resetem tak jak piszesz :)

Jednak mam nadzieje ze chinska bateryjka zawiodła i straciła napięcie.
    darrrrek
    Level 22  
    tracker jednak się nie wiesza, a problem polega na tym, że jak straci sygnal GSM to juz go spowrotem nie odzyskuje mimo ze jestem w srodku miasta. Używam karty simplus, sprawdze na orange czy ten problem wystepuje
    AKuba
    Level 12  
    darrrrek wrote:
    tracker jednak się nie wiesza, a problem polega na tym, że jak straci sygnal GSM to juz go spowrotem nie odzyskuje mimo ze jestem w srodku miasta. Używam karty simplus, sprawdze na orange czy ten problem wystepuje

Niedawno też mam klona TK 102 i mam też problem z wieszaniem się (wyłącza się sam po ok 48h. Jakkolwiek kiedy jest włączony to po zgubieniu sygnału GPS znów działa. Ale też nie otrzymuję SMSów potwierdzających polecenia. Czy coś zdziałałeś w tej sprawie?
    trejder
    Level 2  
    Pozwolę sobie podpiąć się pod Twój temat, bo mam dokładnie taki sam problem.

Jeśli urządzenie działa (jest w zasięgu GPRS) to wszystko gra: dostaję potwierdzenia odebrania SMSów oraz potwierdzenia przyjęcia poleceń, dostaję lokalizację, mogę zadzwonić w trybie monitor itp. itd.

Jednak przeciętnie po 48 godzinach urządzenie zawiesza się kompletnie i nie da się zrobić z nim absolutnie nic, poza wyjęciem baterii i poczekaniem 30 sekund na "reset".

Czy ktoś ma pomysł na to, co z tym fantem zrobić?
    markpio
    Level 2  
    Ja też przerabiałem nie raz problem z zawieszaniem się lokalizatora (a mam go już od kilku lat) - dokładniej mówiąc to już trzy razy i teraz właśnie zaczyna się czwarty. Resetowanie po przez wyjmowanie i wkładanie akumulatorka pomaga, ale krótko - akumulatorek jest spuchnięty. Zamiast wyciągać go z samochodu i chować z powrotem używam komendy: "FORMAT" ale po tej komendzie trzeba wysłać po kolei wszystkie ustawienia. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wymiana akumulatorka na nowy - i znowu jest spokój na kilkanaście miesięcy :-)
    Przymierzam się do modyfikacji lokalizatora a ściślej mówiąc do przeróbki układu ładowania akumulatorka i założenie układu LTC4054.
    trejder
    Level 2  
    Cześć,

dzięki za info.

Odpisałeś na temat sprzed trzech lat. Dla mnie to już zupełna przeszłość. Prehistoria wręcz.

Jakieś dwa lata temu przeszedłem na rozwiązanie w postaci stary smartfon na Androidzie + ten sam serwer w PHP. Same plusy i chyba żadnych wad. Przede wszystkim:

Po pierwsze, oftware dla nadajnika GPS (smark na Andku) piszę sobie sam w PhoneGap, więc to ja kontroluję protokół i sposoby wymiany danych, a nie dostosowuję się do czyjegoś, całkiem miejscami kiepskiego formatu.

Po drugie -- to samo: ponieważ to ja kontroluję protokół wymiany danych, więc serwer odbierający je (w PHP) też piszę sobie sam i też wszystkim rządzę.

Z TK były same problemy. Klient często robił jakieś dziwactwa, protokół był jakiś śliski, a na serwerze trzeba był cuda szyć, żeby w ogóle chciał dane od TK odbierać i parsować.

Zaznaczam, że TK był w moim przypadku od razu planowany pod działanie oparte o serwer, wysyłanie danych przez Internet i zbieranie ich z wielu nadajników jednocześnie. Jeśli ktoś potrzebuje prostego rozwiązania do sprawdzania lokalizacji obiektu, opartego o wysyłanie SMSów, to TK powinien mu w zupełności wystarczyć.