Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

4x Altusy300? Do nagłośnienia 50m2, potrzebuję rady

zawada1990 13 Cze 2010 22:24 1886 18
  • #1 13 Cze 2010 22:24
    zawada1990
    Poziom 9  

Witam.
    Chciałbym nagłośnić pokój a właściwie nasz salon, który ma około 50m2.
    Chciałbym kupić 4 Kolumny ale nie Estradówki (do każdego rogu) + Subwoofer + wzmak, który pociągnie to i można go będzie podłączyć pod typowe urządzenia rtv (dvd , pc , cd player).
    Co polecacie? Zaznaczam, że poszukuję czegoś do słuchania muzyki spokojnie oraz bardzo głośno/z głębokim basem (kiedy np rodziców nie ma i jest jakaś impreza:P)
    Sam osobiście zastanawiałem się nad 4x Altus 300 ale to wydatek kolo 3tys za nowe a gdzie tu jeszcze wzmaka.
    Jeżeli macie jakieś pomysły proszę wklejać linki do aukcji na Allegro lub do Sklepów Internetowych oraz podzielić się poradami.
    Aha sprzęt może być zarówno nowy jak i używany (proszę napisać na co miałbym zwrócić uwagę przy wyborze i który polecacie?).
    Z góry dzięki. Smile

0 18
  • #2 14 Cze 2010 07:50
    MR-Sound
    Poziom 25  

zawada1990 napisał:
    Chcialbym Kupic 4 Kolumny ale nie Estradówki (do kazdego rogu) + Subwoofer + Wzmak , ktory pociagnie to i mozna go bedzie podlaczyc pod typowe urzadzenia rtv ( dvd , pc , cd player )

zawada1990 napisał:
    Sam osobiscie zastanawialem sie nad 4x Altus 300

Wystarczy.
    Pewnie i nawet bez suba bo basu troszkę będzie jak ustawisz w rogach.
    zawada1990 napisał:
    Jeżeli macie jakieś pomysły prosze wklejac linki do aukcji na Allegro

W tym dziale nie można.

Czyli te kolumny mają tam stać na "stałe" i od czasu do czasu mają zagrać głośniej ?
    Nie szkoda koledze ok.4tys. na taki zestaw Tonsila (mówię z wzmacniaczem), a gdzie subwoofer i ewentualnie porządne kable.

Według mnie bez sensu.

0
  • #3 14 Cze 2010 09:22
    Pablo1964
    Moderator

MiZ Sound napisał:

zawada1990 napisał:
    Jeżeli macie jakieś pomysły prosze wklejac linki do aukcji na Allegro

W tym dziale nie można.

Przeniesione do właściwego działu - już można.
    Jeżeli zależy Ci na jakości dźwięku, proponuję zastosować dwie zamiast czterech kolumn.

0
  • #4 14 Cze 2010 12:33
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

dues napisał:
    Przede wszystkim stereo to dwie kolumny nie cztery, lepiej także zainwestować w dwie dobre niż cztery gorsze. Z kolumn możesz zwrócić uwagę na Tonsil Maestro II 180, Mission M35i. Do tego Używany wzmacniacz Yamaha, Denon za 500-700zł. Niestety z subwooferem do tak dużego pomieszczenia i w tych pieniądzach może być problem ale zawsze możesz dokupić z czasem.

Poszukaj również opinii i posłuchaj fx200 i fx300

0
  • #5 14 Cze 2010 15:40
    Plusssz
    Poziom 13  

Na takie pomieszczenie spokojnie wystarczą 2 kolumny Ton 200/400 .

0
  • #6 24 Cze 2010 23:58
    696267
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 25 Cze 2010 07:48
    MR-Sound
    Poziom 25  

Lesio1989 napisał:
    ja posiadam 4xA300 + koniec Dap P1600+ pre-amp Yamaha C50 +reszta klocków technicsa ( dapa chce teraz wymienić na coś słabszego i przedwzmacniacz planuje technicsa żeby pasowało to reszty klocków)

A kilka minut później pisałeś coś innego: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1701139.html (ostatni post).

p.s. wg mnie takie ładowanie kolumn o słabej jakości w większej ilości do małego pokoju a następnie kupno do nich wzmacniaczy estradowych (tzw końcówek) to obłęd. Wydaje mi się że liczy się wtedy ilość i potocznie zwany przez młodzież 'bass'.

Cytat:
    Poszukaj również opinii i posłuchaj fx200 i fx300

Dwie dobre kolumny wystarczą w zupełności.

Cytat:
    Na takie pomieszczenie spokojnie wystarczą 2 kolumny Ton 200/400 .

Ten zestaw głośnikowy nie nadaje się do domu :!: :|

0
  • #8 25 Cze 2010 10:25
    696267
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 25 Cze 2010 13:47
    thomson_87
    Poziom 19  

Ktoś zaproponował wyżej kolumny ton 200 a zaraz ktoś negował tą podpowiedz uzasadniając że kolumny ton 200 nie nadają się do domu, połowicznie się z tym zgodzę. Należy mieć na uwadze że kolega ma salon 50m to jest mała salka a nie zwykły pokój 20m a druga sprawa to to że odpowiednio wyregulowane kolumny ton 200 nadają się do słuchania w domu choć ich przeznaczenie jest inne, ich brzmienie jest dość ciekawe co prawda nie generują niskiego basu tylko kopiący kick bas. Druga kwestia to to co chce osiągnąć właściciel tych 50m, bo jeśli chce czasem posłuchać cicho muzyki ale nastawia się raczej na mocne imprezy to wybór kolumn ton 200 jest trafnym i dość tanim zestawem, gdyż na imprezach nie musi być super jakości dźwięk, a te kolumny generują bardzo dużą głośność a dla pełnej satysfakcji wsparte subwooferem zagra to bardzo dobrze na imprezach, dodam od siebie że sam używam tych kolumn w domu z sentymentu do nich, i tak jak wspominałem odpowiednie wyregulowanie korektorem plus dobry wzmacniacz pokazują całkiem inny charakter kolumn

0
  • #10 25 Cze 2010 14:05
    Plusssz
    Poziom 13  

Zgadzam się z powyższym, dlatego zaproponowałem parę postów wyżej ton 200.Sam jestem ich posiadaczem i jeśli chodzi o wymiary pokoju 50m2 to kolumny te spiszą się świetnie.Czasami robię na nich "domówki" na sali około 60m2 i maja tego kopa.Przy głośnym słuchaniu potrafią pokazać pazura lecz gorzej jest przy cichym słuchaniu, brak im "tego" basu ale zawsze można dołożyć subwoofer.

0
  • #11 25 Cze 2010 18:48
    696267
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 25 Cze 2010 21:24
    bimberboy32
    Poziom 17  

Witam
    Choć nie posiadam kolumn ton 200, ale je słyszałem w akcji w sali mniej więcej o powierzchni 50 m² to je polecam. Jak graja cicho to ich nie słyszałem, ale jak głośno to potrafią przekrzyczeć całą gromadę rozdartych dzieciaków. Pamiętam jeszcze czasy z podstawówki jak były na nich robione dyskoteki i czułem wtedy tego "kopa" przy basie.
    Zgadzam się, że można tak ustawić dźwięk na equalizerze, że i kolumny estradowe nadadzą się do słuchania muzyki w domu, tylko potrzeba właśnie dobry wzmacniacz, jak ktoś tu już napisał.
    Co do tych altusów to szkoda rzeczywiście kasy na cztery nowe kolumny.
    Polecam tony 200 i ewentualnie jakiś subwoofer wspomagający te tony 200 w basie podczas cichego grania .
    Pozdrawiam.

0
  • #13 25 Cze 2010 21:37
    MR-Sound
    Poziom 25  

Już nie mam siły (pewnie i nie tylko ja) tłumaczyć ludziom dla których liczy się tylko kop i basss a co z wyższymi częstotliwościami? niech ta tuba się drze-nie przeszkadza mi to byle by było czuć na klacie.
    Tony to zestaw trochę dyskotekowy-nie polecam do domu mogą rozboleć uszy.

0
  • #14 25 Cze 2010 22:07
    bimberboy32
    Poziom 17  

Witam
    Oczywiście nie piszę, ze tony 200 graja tylko basem. Owszem ich konstrukcja to połączenie bass-refleksu i tuby basowej dającej całkiem mocny bas, ale również posiada on głośnik wysoko tonowy tubowy charakteryzujący się "ostrym" graniem i stosowanym najczęściej na estradzie, ale można je spotkać także w innych domowych konstrukcjach produkcji TONSIL.
    Średnie tony nieco wycofane w porównaniu z resztą, ale wysokie zdecydowanie górują nad resztą. Można to wszystko dostroić do grania w domu equalizerem nawet i tercjowym.
    Konstrukcja typowo dyskotekowa z dużą efektywnością do domu nie polecana, ale jak kolega piszę na 50 m^2 to nie takie małe pomieszczenie.
    Pozdrawiam.

0
  • #15 26 Cze 2010 08:31
    696267
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 26 Cze 2010 08:56
    MR-Sound
    Poziom 25  

No to jak kolega chce imprezy to Tony a jak kolega chce posłuchać cicho ładnie brzmiącej muzyki to polecam jakiś dobry zestaw 2.0 lub 2.1 (np. 3 drogi na STX-znane nam dobrze).

:D

0
  • #17 26 Cze 2010 10:32
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolega zawada1990
    jakoś nie udziela się w tym temacie. Ja proponuję aby wraz z rodzicami ustalił budżet (wzmacniacz i zestawy głośnikowe) i to, czego oczekują od brzmienia.

0
  • #18 21 Lis 2010 00:34
    K
    Poziom 15  

Pytanie do Lesio1989 - w innym temacie, który jest już zamknięty piszesz, że miałeś 4xZeus i do tego końcówkę CV-1800 i że nie jest to dobre rozwiązanie... dlaczego? Nie odpowiadał ci dźwięk zeusów - że mają mniej średnich tonów czy jak? Teraz masz 4xA300 i jesteś bardziej zadowolony - dlaczego? :) Czy chodziło może o końcówkę, że sobie nie radzi?

Moje pytania może i są głupie ale zastanawia mnie to bardzo bo jestem w podobnej sytuacji. Sam mam CV-1800 i podpięte po niego 6 kolumn - 2Zeusy, 2A300 i 2A140. Chciałem te A300 i A140 zamienić na 2zeusy i miałbym wtedy dokładnie to samo co ty miałeś. A widząc twojego posta ciekawy jestem twojego zdania, co jest wtedy nie tak?

pozdrawiam

0
  • #19 21 Lis 2010 13:30
    exik
    Poziom 25  

K napisał:
    Pytanie do Lesio1989 - w innym temacie, który jest już zamknięty piszesz, że miałeś 4xZeus i do tego końcówkę CV-1800 i że nie jest to dobre rozwiązanie... dlaczego? Nie odpowiadał ci dźwięk zeusów - że mają mniej średnich tonów czy jak? Teraz masz 4xA300 i jesteś bardziej zadowolony - dlaczego? :) Czy chodziło może o końcówkę, że sobie nie radzi?

Moje pytania może i są głupie ale zastanawia mnie to bardzo bo jestem w podobnej sytuacji. Sam mam CV-1800 i podpięte po niego 6 kolumn - 2Zeusy, 2A300 i 2A140. Chciałem te A300 i A140 zamienić na 2zeusy i miałbym wtedy dokładnie to samo co ty miałeś. A widząc twojego posta ciekawy jestem twojego zdania, co jest wtedy nie tak?

pozdrawiam

Porażka..
    Załóżcie sobie może temat w "na wesoło" o treści: największa głupota jaką zrobiłem ze sprzętem audio, i tam pytajcie jak podłączyć 6 kolumn do jednego wzmacniacza stereo itp, bo widzę, że co raz więcej takich osób.
    Post zgłaszam, bo to cios poniżej pasa.

-1