Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane 1.4 16V - migające kontrolki STOP i ciśnienia

strader 14 Jun 2010 08:13 9311 4
 • #1
  strader
  Level 2  
  Witam wszystkich.
  Otóż od jakiegoś czasu mam problem z migającymi kontrolkami ciśnienia oleju i STOP - em i za nisko spadającymi obrotami.
  Mowa o samochodzie Renault Megane 14.16 V z przebiegiem 235 tys.km samochód mam od nowości także nic nie było kombinowane. To zjawisko ma miejsce tylko i wyłącznie na rozgrzanym silniku. Gdy silnik jest ciepły wtedy za nisko spadają obroty (poniżej 750) i w tym momencie np. przy próbie ruszenia spod świateł następuje szarpnięcie i mignięcie w/w kontrolek. Jeszcze dodam, że silnik niestabilnie zachowuje się na niskich obrotach.
  Posiada instalacje gazową i właśnie podczas jazdy na gazie, przede wszystkim te mignięcia, występują aczkolwiek na benzynie też tylko znacznie rzadziej.
  Na chwilę obecną wymieniłem cewki i był podmieniany silnik krokowy na oryginalny no ale skoro pisze tego posta to widocznie to nic nie dało.
  Wszystkich, którzy mogliby mi pomóc proszę o radę. Z góry dziękuję.
 • #2
  KAROL1138
  Level 16  
  Spróbuj wyczyścić przepustnice i udaj się na ponowną adaptacje
 • #3
  strader
  Level 2  
  przepustnica była czyszczona, czujnik położenia przepustnicy jest sprawny.
 • #4
  mczapski
  Level 39  
  Miganie światełek to zapewne wynik wynik zużycia panewek i zarazem spadku obrotów silnika (czyli typowy spadek ciśnienia). Wzrost temperatury silnika z podobnym skutkiem. Ale spróbuj upewnić się jak działa czujnik temperatury silnika. O ile kojarzę jest tam czujnik podwójny. Być może sterownik silnika otrzymuje fałszywe informacje i zmniejsza dawkę paliwa. A co dzieje sie jeśli włączysz klimatyzację, jeśli takową posiadasz?
 • #5
  strader
  Level 2  
  klimatyzacji nie posiadam, a jeśli chodzi o wszelakie czujniki to niejednokrotnie podłączałem komputer i nie wykazuje żadnych błędów.