Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - dynamiczna zmiana kryteriów podczas kopiowania formu

14 Cze 2010 14:49 1263 5
  • Poziom 9  
    Witam

Formuła wygląda tak:
    =SUMA.WARUNKÓW(sprzedaż!H:H;sprzedaż!C:C;"ABAG";sprzedaż!L:L;"termiczne"),
    gdzie ABAG to nazwa firmy. Mam w jednej kolumnie kilkaset takich firm
    i chciałbym tak skopiować tą formułę, aby nazwa firmy w formule dynamicznie zmianiała się wg. danych z kolumny z firmami; to samo z drugim warunkiem - w tym wypadku "termiczne"
    Z góry dziękuję za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Niestety mam Excel xp i 2003 i tam nie ma SUMA.WARUNKÓW(). Ale czy nie wystarczy wskazać w formule danej komórki zamiast "ABAG" i "Termiczne" np B1 i B2

A B1 (i B2 oddzielnie ) ustawić jako łącze komórki pola kombinowanego lub pola listy wybranego z paska "Formularze" (Zakres wejściowy wskazać na listę firm a w drugim przypadku na listę "rodzajową")
  • Poziom 9  
    wielkie dzięki - działa, chociaż drugiej listy mi nie łapie, być może dlatego, że jest w innym arkuszu, lae już dalej wiem jak działać. pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Co rozumiesz przez:
    szoniu napisał:
    aby nazwa firmy w formule dynamicznie zmianiała się wg. danych z kolumny z firmami
    ?
  • Poziom 9  
    walek33 napisał:
    Co rozumiesz przez:
    szoniu napisał:
    aby nazwa firmy w formule dynamicznie zmianiała się wg. danych z kolumny z firmami
    ?

Chodziło mi o to, że jak kopiuję formułę poprzez przeciągnięcie, to żeby mi w formule zmianiała się nazwa firmy (lista firm w jednej kolumnie).
    Faktycznie wystarczyło nazwać kolumnę i podać tą nazwę zamiast konkretnej komórki.
  • Poziom 40  
    :) Trochę czego innego dotyczyła moja porada. :) W dziwny sposób to wywnoskowałeś ale jak działa i jesteś zadowolony to "nie trza psuć" :)