Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E36 centralny zamek po raz kolejny

Chudy Ed 14 Cze 2010 17:17 15503 10
  • #1 14 Cze 2010 17:17
    Chudy Ed
    Poziom 10  

Witam

Kupiłem moduł sterowania centralnym zamkiem z pilota,przed montażem poszukałem schematu instalacji samochodu i znalazłem to:

Centralny zamek.pdf

Niestety w samochodzie wygląda to tak:

naklejka na module:

jak widać w sterowniku jest dodatkowe duże złącze.

W jednym z wątków na Elektrodzie znalazłem taki opis

w E36 bardzo pięknie można podłączyć sterowanie w samym oryginalnym sterowniku centralnego podaje się na odpowiednie piny we wtyczce 24 i 25 jak masz białą wtyczkę a jak masz żółtą to pin 4 i 17 impuls plusa prosto ze sterownika pilota i nie tniesz żadnych przewodów i wszystko działa tak jak fabryka przykazała... a dodając 2 diody na te przewody możesz realizować jeszcze ryglowanie zamka. Bardzo prosta sprawa trzeba tylko jeden dwużyłowy lub dwa pojedyncze przewody przepchać za schowek albo tam podłączyć sterownik.

jeżeli dobrze myślę to sygnały sterujące powinienem podłączyć pod pin 4 i17 dużej czarnej wtyczki
    widocznej na zdjęciu .

Przeszukałem Elektrodę i forum BMW niestety nie znalazłem schematu takiego modułu.

PS Nie jestem specem od elektryki samochodowej więc jeśli macie schemat z takim modułem lub możecie mnie nakierować na właściwą drogę było by fajnie.

0 10
  • #2 15 Cze 2010 23:43
    s.q
    Poziom 21  

Witaj, w e36 zamek jest sterowany masą, weź zwykłą kontrolkę (żarówka z kabelkiem) i sprawdzaj przewody który zamyka, a który otwiera i po problemie. Było coś jak pamiętam żółty z czarnym paskiem i żółty z czerwonym, jak nie to leć po wszystkich. Dla pełnej informacji jak przyłożysz kontrolkę we właściwy przewód to albo zamknie albo otworzy zamek. Pozdrawiam.

0
  • #3 16 Cze 2010 11:25
    Chudy Ed
    Poziom 10  

Spróbuje dzięki

0
  • #4 24 Lip 2010 12:59
    Radek38
    Poziom 1  

Witam,

Kolego mam ten sam problem z założeniem i podłączeniem sterownika do zamka centralnego.Powiedz prosze gdzie jest umiejscowiona ta skrzyneczka która jest na fotce?Ja mam Compacta 316.Bede wdzieczny za info.

pozdrawiam

0
  • #5 27 Lip 2010 11:33
    Chudy Ed
    Poziom 10  

Sterownik jest za schowkiem od strony pasażera.

0
  • #6 08 Cze 2011 07:30
    rumcajs26
    Poziom 1  

Panowie a ja mam taki problem. Wyjąłem auta przeznaczonego do rozbiurki cały sterownik z alarmem i syrena.
    Wszystko działa jak trzeba prucz centralnego. Wyjęte jest z 93 BMW E36 ze zwykłyą centralka i tam było wpiete w przewody bręzowo biały z żółtymi kropkami i w brązowo szary z żółtymi kropkami i tak podpiąłem i kolejne dwa w kostkę białą, bo innej nie było) w piny 25 i 26.
    Czy jak wszyscy piszą, jak podepne pod kostkę żółtą u siebie pod pin 4 i 17 będzie chodzić? Ja mam E36 BMW 96 z modułem komfortu.

0
  • #7 22 Lis 2011 16:58
    marek cerlich
    Poziom 1  

witam mam problem z podpieciem sterownika zamka do bmw e36 za skrytka od pazazera jest modul konfort pod piolem sie tam do pin 4,i 17 ale ktore tam beda kierunki i zasilanie prosze kogos bardzo o pomoc czy ktos pamieta jak to mam podpiac?

0
  • #8 03 Sie 2013 16:30
    JaG^
    Poziom 9  

Witam

mam pytanie gdzie idzie kabel z pinu 17 żółta wtyczka (czarny) niestety u mnie ten kabel jest urwany jakieś 15 cm od wtyczki, był w aucie jakiś alarm dołożony ale została centralka tylko i w trakcie usuwania resztek instalacji odkryłem ten problem z kablem

dodatkowo nadmienie że centralny nie działa a do tego jest spalony bezpiecznik i gdy tylko bezpiecznik wymieniam na nowy to po przekręceniu kluczyka w drzwiach od razu się pali a centralny i tak nie działa...

czy ktoś może poratować jakimś schematem tej instalacji ?

auto to BMW e36 2,5 tds

0
  • #9 07 Kwi 2014 12:58
    bojo24
    Poziom 8  

Witam serdecznie,

Skończyłem właśnie podłączać sterowanie pilotem centralnego zamka w BMW E36 1993 r.

Jako, że kochani moderatorzy potrafią tylko usówać moje posty to wrzuce kilka zdjęć i sugestii tutaj.

1. W E36 z roku 1993 aby podłączyć odbiornik pilota potrzebujemy odnaleźć moduł komfortu znajdujący się pod schowkiem po prawej stronie samochodu (patrz zdjęcie)BMW E36 centralny zamek po raz kolejny

2. Odpinamy moduł, rozbieramy i lutujemy dwa kabelki (zdjęcie) w tym przypadku biały i niebieski do pinów 24 i 25(patrz zdjęcie)BMW E36 centralny zamek po raz kolejny--- Ja z modułu wziąłem również zasilanie.

W E36 na pin 24 i 25 dajemy PLUS jako otwieranie/zamykanie drzwi.

to chyba wszystko co jest potrzebne do prawidłowego podłączenia sterowania pilotem w BMW E36 z roku 1993.

Pozdrawiam i bardzo prosze moderatorów o nie usówanie mojego postu do to już będzie szósty w mojej karierze na elektrodzie i po usunięciu już ostatni.

0
  • #10 21 Kwi 2014 18:34
    alojzy1993
    Poziom 10  

Tak jak wyżej wszystko gra ale można także do biało czerwonego podpiąć plus w kostce (albo zamyka lub otwiera teraz nie pamiętam) a drugi ja dołożyłem zwykły kabelek ucięty do kostki bez wyciągania, rozbierania i lutowania tak na szybko do pinu 24 lub 25

0
  • #11 22 Paź 2016 17:13
    noman1
    Poziom 16  

Jak wyżej dolutowalem przewody do pinów 24 i 25 i owszem działa, tyle że nie zamyka klapki od wlewu paliwa, jak zamykam z klucza to klapkę zamyka. Z pilota zamyka drzwi i bagażnik ale nie wlew paliwa.
    Ktoś wie do jakiego innego pinu, niż 24, podać plus, żeby zamykał tak jak z kluczyka ??

0