Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Polo III - Montaż TRZPIENIA

krystkry 14 Cze 2010 18:01 2014 1
  • #1 14 Cze 2010 18:01
    krystkry
    Poziom 1  

Witam,
    Tak jak w temacie, mam problem a raczej mały dylemat w montażu trzpienia/trzpnia w polo III z 95r. Stary się ułamał, zamek wyszedł z kluczem.. kupiłem trzpień bo stary był złamany. Przy kupnie po sprawdzeniu otrzymałem informacje, że do Pola są tylko 2 rodzaje tego przedmiotu pierwszy taki jakiego potrzebuje z którego korzystano do 97r drugi o innej końcówce po 97 do teraz..

Ale trzpień który kupiłem nie pasuje do dziurki zamka.. próbuje to zaintalować analogicznie do drugich drzwi samochodu:

zamek --> kołeczko (wiem, wiem.. ale nie potrafie tego nazwac, kołeczko któe jest nakładane na końcowke zamka) -- > sprezynka na trzpniu i sam trzpien, który haczykiem łapie za końcówke zamka.. --> drugi koniec trzpnia (wiosełko) do drugiej wewnetrznej strony drzwi samochodu..

wydaje mi sie ze taki system jest poprawny, ale hak trzpnia nie pasuje do dziurki, pętelki z zamka, hak jest za gruby.. jest to trzeci trzpien z którym mam do czynienia niby do pola i ze wszystkimi to samo.. takze mam watpliwosci co do systemu opisanego wlasnie wyzej..

prosze o jakas rade,
    ps. nie jestem mechanikiem, nie znam sie na jezyku fachowym dlatego wszystkich urazonych bardzo przepraszam :) prosze o wyrozumialosc i mozliwie prosty jezyk

0 1
  • #2 16 Cze 2010 16:32
    GRafal
    Poziom 20  

Pilnik do ręki i jedziesz...,
    nic dodać, nic ująć :)

0