Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki rodzaj układu pomiarowego pośredni czy inny przy 60 kW

14 Cze 2010 20:02 4708 5
  • Poziom 10  
    Witam, potrzebuję pomocy w sprawie rodzaju pomiaru w firmie. Jak dotąd mieli mocy wykupionej 30 kW, ale przekraczali i teraz mają mieć 60kW, transformator mają 63kW, więc nie ma niby problemu, licznik też mają 100A elektroniczny, ale energetyka prawdopodobnie popełniła błąd przy wywiadzie środowiskowym i napisała w warunkach, żeby zmienić licznik „przekładnikowy” Czy to konieczne, bo przecież do 60kW może być licznik na 100A, czy istnieje podstawa prawna czy coś żeby na jej
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Należy się dokładnie dopytać jakie są warunki zwiększenia mocy. Każdy zakład ma swoje wytyczne.
  • Poziom 10  
    Wiem ze każdy zakład ma swoje wytyczne, ale od wszystkiego można sie odwołać, a pomiar po stronie wysokiego z modemem GSM do przesyłania danych jest drogi, więc taniej byłoby pozostać przy starym liczniku który nie jest przeciążany chdzi mi czy ktoś wie jaka jest dyrektywa, norma albo coś w tym stylu w której jest napisane do jakiej mocy jest stowamy pomiar bezpośredni, do jakiej pośredni, a do jakiej półpośredni, najlepiej jeśli by to była norma unijma albo chociaż fragment ustawy o prawie energetyczny, cos o większym znaczeniu niż zarządzenie wewnętrzne dyrektora rejonu energetycznego.
  • Poziom 33  
    Podaj dane tego licznika i planowanego zabezpieczenia przedlicznikowego, zobaczymy czy mogą współpracować, bo coś mi się wydaje że nie. A rozliczenie jest wg jakiej taryfy? Jak całe trafo ma zasilać tylko jednego odbiorcę (czyli Was) to nie dziwię się że ZE woli pomiar na SN.
  • Moderator
    W tym przypadku pomiar półpośredni jest jak najbardziej wskazany.
  • Poziom 10  
    Widzę, że się nie dogadamy, zakańczam temat.