Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bauknecht 7778 W-nie pobiera i nie wylewa wody

Stany19 14 Cze 2010 21:48 2330 5
  • #1 14 Cze 2010 21:48
    Stany19
    Poziom 9  

Witam

Do dłuższego czasu co jakiś czas pralka zaczęła szwankować.
    Przestawała prać i pojawiało się migające na przemian „ H ” i „ F ”wyłączałem ją z prądu i ponownie uruchamiałem . Pomagało to.
    Problem ten pojawiaj się raczej rzadko, lecz obecnie już nie chce wcale prać i cały czas pojawia się „ H ” i „ F ”migające. Wyłączanie prądu jak to robiłem jest już nie skuteczne.
    W instrukcji pisze, że to jest problem z wodą, sprawdziłem wszystko całe zewnętrzne podłączenie szlauchu.
    Wszystko wygląda OK , zauważyłem że wentyl magnetyczny przy wejściu wody do pralki nie otwiera się.
    Zbadałem więc zasilanie jego, nie dostaje on napięcia podczas włączenia i pracy, zmierzyłam jego opór, wynosi on 3,85 K Om.
    Nie wiem co mógłbym jeszcze uczynić , ewentualnie co powinienem zmienić aby pralka zaczęła funkcjonować.
    Za każdą wskazówkę będę wdzięczny.

Pozdrawiam. St

0 5
  • #2 14 Cze 2010 22:00
    eeban
    Specjalista AGD

padaj kod na 85.....................jest na pralce

0
  • #3 14 Cze 2010 23:27
    Stany19
    Poziom 9  

kod 858317303000

Wlałem do pralki ręcznie wody i włączyłem na wirowanie, pralka zaczęła pracować, jednak pompa nie wypompowywała wody.

0
  • #4 16 Cze 2010 10:46
    Stany19
    Poziom 9  

Z ciekawości wymontowałem pompę wodną i zmierzyłem jej opór .
    Instrument pokazał „ 1 „, a więc opór nieskończenie wielki.
    Moje pytanie jest następujące , czy w przypadku gdy pompa jest zepsuta, na co wygląda, pralka nie dostanie impulsu napięcia do otworzenia zaworu magnetycznego wpuszczającego wodę ?

0
  • #5 16 Cze 2010 12:00
    Andrzej G
    Specjalista AGD

Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Wymień pompę na nową.

0