Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Strumienica Vectra a czy warto założyć??

europlus20 14 Cze 2010 22:17 2163 3
  • #1 14 Cze 2010 22:17
    europlus20
    Poziom 14  

Witam otóż mam taki dylemat ponieważ od pół roku katalizator padł całkowicie (środek wypalony więc wyjąłem go wysypałem wszystko i założyłem z powrotem) lecz w samochodzie zrobiło się dużo głośniej podczas jazdy od czasu gdy jest całkowicie pusty, czy jest sens kupowania strumienicy łuskowej w celu wyciszenia samochodu i wstawienia jej zamiast kata.?? czy to pomoże w sensie wyciszenia pracy silnika. Nie chodzi mi tutaj o żadne polepszenia osiągów itp. itd. Ponieważ na wielu forach wyczytałem różne opinie że raz jest ok raz niszczy silnik.
    Na tym starym pustym jeżdze już ponad pół roku i silnik chodzi normalnie tylko ze głośno i czy ten stary nie zaszkodzi silnikowi????

0 3
  • #2 14 Cze 2010 22:30
    ociz
    Moderator Samochody

Potrzebna mu dokładnie w tym miejscu komora rozprężna, strumienica ma za małą pojemność i nie będzie właściwie spełniać tego zadania, już lepiej dać najzwyklejszy tłumik przelotowy.

0
  • #3 15 Cze 2010 05:36
    europlus20
    Poziom 14  

To w takim razie zostawić to tak jak jest i nie zmieniać na tą strumienice???

0
  • #4 15 Cze 2010 08:50
    stig2
    Poziom 9  

jeżeli z kata wszystko wywaliłeś to proponował bym rozpruć całego kata i w środek wspawać zwykłą rurę o tej samej średnicy co cały wydech, zaszkodzić nie zaszkodzi ja tak kiedyś zrobiłem i pomogło

0