Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Mondeo MK3] Klimatyzacja, działa tylko w jednej pozycji

14 Cze 2010 22:31 5845 5
  • Poziom 25  
    Witam!
    Panowie pomóżcie, szukałem pomocy miedzy innymi na forum forda ale konkretnej odpowiedzi nie dostałem:|

Otóż jest sobie mondeo mk3, rocznik 2001, 2.0 tddi z klimatyzacją sterowaną ręcznie. Problem w tym że sam nawiew nie działa wcale na pozycji 1, 2, 3 ale gdy przełącznik jest na tych pozycjach to można włączyć kompresor (kontrolka się świeci). Gdy przełącznik jest na pozycji pomiędzy 3 a 4 działa nawiew i to silny i działa kompresor, ale gdy jest na pozycji 4 i 5 działa nawiew ale wyłącza się kompresor. Co może być nie tak? Klimatyzacja świeżo po nabiciu. Czy możliwe jest że panel klimatyzacji jest do wymiany? A może coś "gorszego"?

Gdy działa kompresor naprawdę dmucha na zimno, a jak się wyłączy to tak jak zwykły wentylator. Klima świeżo po nabiciu.
  • Poziom 20  
    Sprawdź rezystor silnika wentylatora nawiewu. Przepalił się w nim drut oporowy.
  • Poziom 25  
    I to by powodowało że wyłącza się kompresor sam z siebie na pozycji 4 i 5? Bo to że nie działa wolny nawiew przez to to ok.
  • Poziom 2  
    A gdzie są te rezystory ?!
    mam podobnego Forda mondeo (kombi). rozebrałem deskę tą z regulatorami nawiewu ale tam ich nie ma, na wentylatorze też ich brak ?
    U mnie na 4 taeż wyłącza się klima.
    pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Rezystor wentylatora masz pod schowkiem, musisz ściągnąć tą obudowę co się pod nim znajduje. U mnie rzeczywiście to było problemem, elektryk coś tam po przepinał i teraz nie mam 2 biegu wentylatora ale za to sprężarka działa jak należy :)
  • Poziom 2  
    Mat_91
    Dzięki, jutro patrzę raz jeszcz i mam nadzieję , że znajdę te opory !
    Kilka tygodni temu wyjmowałem wentylator (go smarowalem) ale nic takiego nie znalazłem !