Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JVC czyta plyty za 3-4 razem

28 Aug 2004 23:17 1188 12
  • Level 18  
    witam mam problemik mam radyjko JVC model niewazny i od jakiegos czasu gdzy wkladam jakas plyte ie czyja jej odrazu tylko za ktoryms razem wydaje mi sie ze to wina lesera chyba sie zabrudzil
    w jaki sposob najlepiej wyczyscic laser w radiu samochodowym !!!! :roll: :roll:
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 19  
    Cześć!
    Chyba najprościej płytą czyszczącą.
    Pozdrawiam!
    Alfrednovi
  • Level 19  
    Płytśą czyszczaća jeszcze bardziej go możesz uszk0dzić.Ja bym to otworzył.i wyczyścił normalnie.Jak nie pomorze masz do wymiany laser
  • Level 18  
    a nie uszkodze nic jak rozkrece i czy moge przeczyscic spirytusem salicynowym (kosmetycznym) ???
  • Level 11  
    W żadnym razie spirytusem salicylowym, ani nawet czystym 100%spożywczym!
    Do czyszczenia soczewki lasera użyj alkoholu izopropylowego.
    -Dinozaur-
  • Level 19  
    Cześć!
    Dlaczego płyta czyszcząca może uszkodzić laser?? Chyba jest do tego celu zaprojektowana? Mi zadnego nie zniszczyła.

Pozdrawiam!
    Alfrednovi
  • Level 19  
    najlepiej to tak jak kolega mówił izopropanolem lub wodą z mydłem ale to takie amatorskie hehe.A co do uszkodzenia lasera to płyty czyszczące zabijają lasery w bardziej delikatnych sprzętach to tak jak byś chciał śubki nożem rozkręcać.załóżmy że masz z czegoś tłustą soczewke wkładasz płyte czyszczącą a potem ją używasz do każdego innego czytnika i w ten sposub zawalasz optyke to popiersze po drugie płyta czyszcząca wyczyści sam czube soczewki nie jest wstanie wyczyścić kurzu który gromadzi się na mechaniźmie czy woku bniego jeśli ktoś często explautuje sprzęt to przyjdzie za kilka dni z nim spowrotem.Ja osobiście odradzam tego typu rzeczy jeśli niechce Ci się rozkręcić sprzętu to się za to nie zabieraj.Co do zepsucia to raczej nic nie uszkodzisz jak bedziesz delikatnie wszystko i bez nerwuw rozbierał jeśli się boisz zanieś do serwisu.
  • Level 19  
    Cześć!
    Dzięki za wyjaśnienie! Więcej nie będe używał tych płyt. Srubokrętów się nie boję :)

Pozdrawiam!
    Alfrednovi
  • Level 18  
    no rozkrecile radyjko i wyczyscilem niestety spirytem a gdzie moge nabyc ten izopropanol ?? ale problem z moim radiem jest troszke dziwny bo jak rano chce wlozyc plyte i radio jest zimne to nie wczyta a jak pochodzi troszke <nagrzeje sie > to wczytuje bez problemu nic nie rozumiem !!!! :(((
  • Level 19  
    Ja stawiam na to że masz uszkodzony laser.Innej możliwości niema chyba zę gdzieś jakiś elektrolit smd w okolicylasera się rozlał.Poszukaj bedzie matowe zielonkawe miejścce wokól niego
  • Level 25  
    Problem z wczytywaniem płyt nie zawsze może byc spowodowany zabrudzeniem bądz uszkodzeniem czytnika.Odtwarazacz cd składa się z wielu elmetów czasem wystarczy że przytrze się śilnik (szpindel motor) napędzaj ący płytke,czasem pęka tasiemka łącząca głowice laserową z resztą elektroniki powodów może byc wiele.W twoim przypadku może to być kwestia np zimnego lutowania ponieważ jak piszesz cd zaczyna pracowac po nagrzaniu.Radze dobrze obejrzeć płytke pod kątem żimnych lutów.Oczywiście czyszczenie jest jhak najbardziej wskazane-jeśli czytnik jest tylko zakurzony wystarczy delikatne przetarcie np waćikiem do uszu.

Pozdrawiam.
  • Level 18  
    hmm Ja mialem problem w wiezy universum z czytnikiem , przeczyscilem go salicynowym troche pomogło , ale nadal przycinał i postanowilem sie pobawic potencjometrem przy laserze gdziebalem z tym ze 2 godziny ..krecac bardzo ostroznie ale pozniej dzialal sprzet ok !
  • Level 25  
    Niektóre czytniki dają sie bez problemu podkręcac ale w niektórych znacznie ogranicza to ich zywotnosc co w przypadku wyswieconego lasera jst raczej bez znaczenie poprostu odłożysz zakup nowego o kilka miesięcy :) Pozdrawiam.