Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw głośnikowy pod Alpine CDA-9855R do Skody Fabi

Ulver 15 Cze 2010 10:34 2114 7
  • #1 15 Cze 2010 10:34
    Ulver
    Poziom 2  

Witam wszystkich.
    Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość. Chciałbym sprawić aby w moim autku - Skoda Fabia dało się jakoś znośnie posłuchać muzyki. Niestety jako, że w temacie car audio jestem zupełnym laikiem samodzielny dobór poszczególnych klocków jest dla mnie nie lada wyzwaniem, poczytałem trochę na forum i jak do tej pory zdecydowałem że radyjko jakie kupię to Alpine CDA-9855R. Ale co dalej to już nie wiem :(.
    Na chwilę obecną myślę o głośnikach do przodu (komplet z piszczkami) oraz na tył (montowane na półce).
    Zewnętrzny wzmacniacz odpuszczam, głośnik będą podłączone bezpośrednio do radia, nie planuje także kupna sbwoofera (nie jestem jakimś fanem potężnego basu, a dodatkowo bagażnik jest mi bardzo potrzebny:) )
    Słucham bardzo różnorodnej muzyki począwszy od ciężkiego metalu poprzez dźwięki w stylu Pink Floyd do muzyki klasycznej. Budżet na głośniki (przód i tył) to +/- 700 -800 zł, mogą być nowe jak i używane.
    Sprzedawca w jednym ze sklepów z car audio polecał mi głośniki DLS konkretnie modele 226 i B6A ale czy to dobry wybór?
    Będę wdzięczny za wszystkie porady.
    Pozdrawiam
    Ulver

0 7
  • #2 15 Cze 2010 12:51
    roman87
    Poziom 23  

DLS ogólnie rzecz biorąc dobre głośniczki tylko musisz pamiętać, że jeśli nie masz zamiaru montować wzmacniacza, a głośniki mają być napędzane radyjkiem (przy okazji napomknę, że radyjko bardzo fajne) to muszą one mieć moc około 30watt, żeby jakoś zagrały.
    Standardowo radyjko ma moc wyjściową 17-12watt.

0
  • #3 15 Cze 2010 15:43
    Ulver
    Poziom 2  

Dziękuje za radę. A czy radyjko CDA-9855R uciągnie zestaw DLS R6A? Pisałeś że muszę szukać głośników o mocy około 30watt a te mają znacznie więcej. Poniżej dane techniczne DLS R6A:

Typ głośnika - 2-drożny system
    Głośnik niskotonowy - 16,5 cm (6,5")
    Moc RMS - 80 W
    Moc max. - 120 W
    Głośnik wysokotonowy - 20 mm
    Skuteczność - 94 dB (1W/1m)
    Rozmiar magnesu - 100 mm
    Zewn. średnica gł. niskotonowego - 165 mm
    Gębokość instalacyjna - 76 mm
    Średnica otworu - 140 mm
    Zwrotnica - Filtr w pudełku 6 dB/12 dB

a i jeszcze mam obawy czy głośniki o takich wymiarach zmieszczą się w drzwiach mojej Skodzinki tak żeby nie trzeba było nic majstrować przy tapicerce. Aktualnie są tam zamontowane jakieś fabryczne głośniki ale nie mam pojęcia jakie - nie rozkręcałem drzwi.

0
  • #4 15 Cze 2010 15:57
    bolek44
    Poziom 17  

Pociągnąć pociągnie ale przy dużej głośności braknie mocy co objawi się"Charczeniem"głośników

0
  • #5 15 Cze 2010 16:19
    roman87
    Poziom 23  

Jak już wspomniał bolek to radyjko uciągnie je z pewnością, znam przypadki gdzie 12" subwoofer 25orms chodzi pod radiem :D i jakiś tam dźwięk z tego wydobywa, ale trzeba zadać sobie pytanie czy o to nam chodzi...

Żeby dobrze zasilić takie DLS to nie zaszkodziło by na nie puścić ~100watt.

PS. Słyszałem w Maździe DLS'y 165 ( nie pamiętam modelu) z tego co pamiętam moc podobna do twoich i dostawały 65rms i przy wygłuszonych drzwiach to naprawdę dobrze brzmi :)

0
  • #6 15 Cze 2010 16:30
    bolek44
    Poziom 17  

Ja bym radził kupić te R6A a z czasem utuchlać grosza i kupić jakiegos soniaka xm albo alpinke v12(ok 250 - 300zł) i nie zawracać sobie gitary :)

0
  • #7 15 Cze 2010 20:03
    Ulver
    Poziom 2  

Dziękuje za porady. Rozmawiałem dzisiaj z dealerem DLSów i niestety informacja jaką otrzymałem jest taka że R6A nie będą pasowały najprawdopodobniej do FABI. Są za głębokie. Pasować będą RS6A lub RS6. Mają głębokość montażową 53mm. Czy może ktoś z was wie czym różnią się te dwa modele i czy gorzej brzmią od R6A.
    A jak się mają wspomniane DLS do FOCAL ACCESS 165 A1. Focal cenowo wygląda bardzo dobrze.
    Mam Focale w domowym audio i jestem z nich więcej jak zadowolony.

0
  • #8 15 Cze 2010 20:21
    powalla
    Moderator CarAudio

Ja polecam HSK Hertza ... naprawdę fajnie grają pod samym radiem i co ważne grają głośniej niż r6a pod samym radiem (sprawdzałem).

0