Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox 3117, Zaczernia całą kartkę i brudzi brzegi.

15 Cze 2010 10:55 2822 9
  • Poziom 9  
    Mam problem z drukarką Xerox 3117:

Problem polega na tym, że strona wypuszczona z drukarki jest wyraźnie zaczerniona na całej jej powierzchni i wyraźnie odbiega od strony czystej. przykład na zdjęciach poniżej.
    Xerox 3117, Zaczernia całą kartkę i brudzi brzegi. Xerox 3117, Zaczernia całą kartkę i brudzi brzegi.

A tutaj drugi problem, w sumie to jeszcze większy.

Przy drukowaniu na drugiej stronie drukarka paskudnie brudzi brzegi kartek. Przykład poniżej.
    Xerox 3117, Zaczernia całą kartkę i brudzi brzegi.

Jak się pozbyć tego problemu? Myślałem, że prześwietliłem wałek światłoczuły i ten podaje ciągle masakryczne ilości toneru i zabrudza całą kartkę i śmietnik. Wymieniłem więc wałek, ale to nie pomogło. Kartki wciąż są nadmiernie przyciemnione, a brzegi od strony ciągnięcia papieru zabrudzone. Co ciekawe, pierwsza strona jest czysta, a zabrudzenie powstaje dopiero przy drukowaniu na odwrocie. Pomocy!
    Z góry dziękuję.
  • Poziom 27  
    A toner jest oryginalny? Nie rozsypuje się?
  • Poziom 9  
    Kasetę nie tak dawno napełniałem proszkiem, który-jak twierdzi sprzedawca-jest dedykowany do tej drukarki i na 100% pasuje.

Kaseta jest szczelna, nic nie sypie, a drukarka w środku jest czysta.

Ale kartki wydrukowane jeszcze na oryginalnym starterze mają dokładnie takie samo zaciemnienie. Nie pamiętam jak przy druku dwustronnym, bo chyba dopiero po napełnieniu kasety zacząłem drukować coś na odwrotach kartek.

Najbardziej zastanawia mnie jednak takie paskudne zabrudzenie przy drukowaniu na odwrocie strony.
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Jeśli chodzi o te plamy na środku, to wyczyść rolkę pobierającą i transferową. Transferową dobrze odkurz.
  • Poziom 9  
    niestety, nic nie pomogło :/ dalej brudzi przy duplexie... A zabrudzenie nie pochodzi ani z rolki pobierającej, ani transferowej. Podejrzewam, ze to pozostałości toneru z wałka światłoczułego. Niestety, nie jest on czysty po drukowaniu. Cały jest w tonerze. Dlaczego jednak na stronach parzystych nie ma zabrudzenia od strony pobierania kartki, a po przełożeniu i przy drukowaniu na odwrocie drukarka brudzi brzegi. Czy ktoś wie o co tu chodzi? Poza tym w dalszym ciągu kartki wychodzą lekko zaczernione na całej powierzchni. Po jakimś większym drukowaniu (powiedzmy 90 stron) w śmietniku jest sporo proszku. POMOCY!
  • Specjalista - kserokopiarki
    Napełniałeś powiadasz... A wyczyściłeś dokładnie kasetę z resztek starego tonera? Na moje to pogryzły się 2 tonery i teraz takie siwe tło robi. Najlepiej sprawdź na innej kasecie i już będzie wiedział :)

C.
  • Poziom 9  
    No właśnie nie doczyszczałem kasety ze starego proszku, bo nie sądziłem, że "mogą się pogryźć". Czy pomoże wyczyszczenie kasety i zasypanie proszkiem od nowa?
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    W tych drukarkach proszki lubią się pogryźć ze sobą. Jeżeli dokładnie wyczyścisz kasetę z resztek po starym nie ma tego problemu. A z jakością zasypek jest różnie. Najmniej konfliktowe ti IPM i Katun jak wynika z mojej praktyki. Warto by wyczyścić dokładnie kasetę , umyć wałek magnetyczny , wyczyścić listwę zbieraka i zasypać świeżym , dobrej jakości , tonerem.

C.
  • Poziom 9  
    Niestety, nie pomogło :( Wyczyściłem całą kasetę i zasypałem nowym proszkiem. Wydrukowałem może kilkaset stron. Drukarka dalej brudzi, a do tego toner bardzo szybko się kończy. Od nowości wydrukowałem niecale 3000 stron, a zużyłem cały toner startowy i już 200g tonera dokupionego, co powinno wystarczyć na ok 7000 stron. Ja natomiast zasypuję i po kilkuset stronach w kasecie jest prawie pusto, ale za to pełno w "śmietniku".
  • Specjalista - kserokopiarki
    Zmień rodzaj proszku . Ja ostatnio sypię KATUN-a i świetnie działa !

C.