Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHD 85 - Hotbird i ASTRA - pytanie

ziomek13d 15 Cze 2010 11:53 6346 6
  • #1 15 Cze 2010 11:53
    ziomek13d
    Poziom 8  

Witam wszystkich.
    Mam dwa dręczące mnie pytania.

1. Do czego służy wejście USB w dekoderze TP SDH 85 ?

2. Z tego co wiem, to na astrze jest dużo niekodowanych kanałów, np. niemiecki Eurosport itp.
    Stąd moje pytanie :
    Jak zainstalować te niekodowane kanały z astry ?
    I czy mogę mieć w liście kanałów jednocześnie kanały z hotbird np. TVN itp. i kanały z astry np. ten Eurosport ( na czym mi bardzo zależy ).
    Dodam, że wchodzę w ustawienia -> szukanie kanałów -> ręczna instalacja -> domyślna wartość dolna i górna częstotliwości -> wybieram satelitę Astra i wyszukuje. Znajduje wtedy ok. 260 kanałów ( tak pisze ) ... Ale to są te kanały z hotbird czyli np. TVN, TVP 1 itp.
    To chyba wszystko co mogłem napisać.
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

0 6
  • #2 15 Cze 2010 12:02
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 15 Cze 2010 12:54
    ziomek13d
    Poziom 8  

Aha, rozumiem.
    Czyli nawet jeśli mam siłę sygnału Astry -34db to i tak nie mogę odbierać tych kanałów ?

1
  • #4 15 Cze 2010 13:53
    matzg
    Poziom 35  

Witam, dekoder od TP "przekłamuje" i pokazuje bzdury, był ten problem już poruszany na forum.

Kolega powyżej napisał co należy zrobić aby odbierać Astre.
    Pozdr.

0
  • #5 15 Cze 2010 15:48
    ODYN_86
    Poziom 17  

Nic nie przekłamuje. Dekoder ten nie podaje Ci mocy sygnału jaka traci się na kablu do konwertera tylko jakość sygnału jaki zbierany jest z satelity. Dlatego sygnał jest, a kanałów nie ma klasyczny błąd klientów.
    Musiałbyś mieć dekoder na 2 wyjścia antenowe i zeza na czaszy żeby zbierać z 2 satelit lub wspomniany przełącznik i zeza na czaszy. Sprawdź wcześniej czy na astrze cokolwiek złapiesz i będzie działać, gdyż w programowanie kanałów na tym dekoderze nie masz wpływu. Mozaika ustawiona jest na hotbird i na cyfrę+.
    Jak na Astrze nie działa nic nie zrobisz mimo przełącznika.

0
  • #6 15 Cze 2010 16:29
    cassius17
    Poziom 17  

Z tego co wiem to SHD 85 nie ma możliwości odbioru kanałów z innego satelity jak HotBird.

Pozdrawiam

0
  • #7 15 Cze 2010 19:04
    ziomek13d
    Poziom 8  

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :)

0