Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Waga CELY (DIBAL) PS-50 kod błędu

15 Cze 2010 12:16 3557 4
 • Poziom 13  
  Witam
  Może ktoś mi podpowie co oznacza w tej wadze kod błędu Err 17? Wygląda to tak, że po włączeniu przechodzi procedurę kontrolną wyświetlacza i wyświetla się Err 4 a następnie -oL- czyli przekroczenie zakresu. Przy próbie "tarowania" pojawia się komunikat Err 17 i ponownie wyświetla sie -oL-. Może dysponuje ktoś dodatkowymi materiałami na temat tej wagi itp.?
 • Poziom 23  
  Witam, nie znalazłem w instrukcji błędu ERR 17 ale opis uszkodzenia wskazuje na tensometr lub przetwornik AD, najlepiej byłoby sprawdzić odczyt w działkach wewnętrznych i zobaczyć czy coś się zmienia pod obciążeniem, na podstawie tego można określić sprawość wymienionych elementów,opis w załączniku
  Załączniki:
 • Poziom 13  
  Więc tak, po wejściu do menu i przełaczeniu na odczyt działek nie ma zmian przy nacisku na wagę więc jest raczej tak jak pisałeś czyli albo tensometr albo przetwornik. Na szybko miernikiem sprawdziłem napiecia z tensometru - zmienia się ono minimalnie (setne części volta przy nacisku) nie wiem czy tak ma być czy więcej, dziś postaram się pomierzyć dokładniej oscyloskopem jak to wygląda, oraz napięcia zasilające - wartość, oraz ich stabilność. Jakiego rzędu wartości zmian mam się spodziewać na wyjściu z tensometra?
 • Poziom 13  
  Krótko napiszę jak to wygląda obecnie i do jakich wniosków doszedłem po pomiarach - jeśli źle rozumuje to poproszę o uwagi. Otóż po odłączeniu przetwornika tensometrycznego i wejściu do "menu" w pozycję odczytu działek widać zmieniające się liczby (rosnące) co sugeruje że przetwornik AD jest sprawny. Po podłączeniu przetwornika tensometrycznego liczba działek jest stała. Pomiar mostka tensometrycznego wykazał iż na wyjściu z niego (+,-) na jednym z pinów względem masy jest 2,46V czyli połowa zasilania, a na drugim jest zaledwie 0,17V (domyślam się że powinno być podobnie jak na drugim ok 2,5V). Pomiar rezystancji w poszczególnych gałęziach mostka wykazał iż w gałęzi pomiędzy zasilaniem a wyjściem gdzie jest 0,17V jest ponad 1kohm, gdzie w pozostałych gałęziach wynosi ok 370 ohm. Wydaje mi się iż podejrzenia o uszkodzenie przetwornika tensometrycznego są zasadne, a wręcz można być pewnym jego uszkodzenia. Ktoś potwierdzi mój tok rozumowania i wniosek końcowy :)?
 • Poziom 23  
  Belka tensometryczna jest do wymiany. Ktoś musiał potraktować szalke wagi siłą dynamiczną. Tensometry bardzo tego nie lubią. Maksymalne przegięcie belki tensometrycznej w tej wadze to około 3mm. Belka wytrzymuje obciążenie do 300%.
  Pozdrawiam