Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy mniejszy Xbox 360 ze zintegrowanym Wi-Fi i HDD 250GB

pseven 15 Cze 2010 12:42 5344 8
  • Nowy mniejszy Xbox 360 ze zintegrowanym Wi-Fi i HDD 250GBKilka miesięcy temu na internetowych forach pojawiły się fotografie potencjalnej, nowej płyty głównej konsoli Xbox 360, o nazwie kodowej Valhalla. Zdjęcia sugerowały plany wprowadzenia na rynek odświeżonej konsoli Xbox 360, na wzór PlayStation 3 Slim. Podczas wczorajszej konferencji prasowej, Microsoft zaskoczył niemal wszystkich informacjami o uruchomieniu dostaw nowej, choć nieco innej niż można by się spodziewać, wersji konsoli. Konsola trafi do sprzedaży za tydzień w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy wybrani przedstawiciele prasy i uczestnicy konferencji już wczoraj otrzymali egzemplarze promocyjne. Nowy Xbox 360 jest mniejszy, lżejszy, cechuje się lepszą kulturą pracy i mniejszym poziomem hałasu, a także zredukowanym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Konsola została zamknięta w obudowie wykonanej z polerowanego na wysoki połysk tworzywa sztucznego, o wyglądzie nawiązującym do kontrolera/przystawki Kinect. Przyciski odpowiadające za funkcje takie jak wysuwanie tacki napędu zastąpiono reagującymi na dotyk. Nowa wersja konsoli wyróżnia się zintegrowanym interfejsem Wi-Fi, pracującym w standardzie 802.11n, oraz wbudowanym dyskiem twardym o pojemności 250 GB. Zachowane zostały wszystkie dotychczasowe interfejsy, w tym port A/V, port HDMI, interfejs Ethernet i zestaw pięciu portów USB 2.0. Nowością jest przypominający interfejs ExtUSB i opisany jako AUX port odpowiadający za wymianę danych i zasilanie przystawki Kinect. Posiadacze dotychczasowych wersji będą musieli korzystać z dodatkowego, zewnętrznego zasilacza dedykowanego kontrolerowi Kinect. Nowy Xbox 360 jest już dostępny w przedsprzedaży w internetowych sklepach takich jak: Amazon, Newegg i Gamestop w cenie 299 dolarów amerykańskich. Zestaw zawiera analogiczny zestaw akcesoriów, jak obecna wersja Elite, a więc przewodowy zestaw słuchawkowy, bezprzewodowy kontroler i kabel HDMI. Komentatorzy sugerują, że w ofercie pojawi się również odpowiednik wersji Arcade, w nowej formie i w cenie 199 dolarów.

Źródło:
    http://www.engadget.com/2010/06/14/slim-xbox-360-gets-official-at-299-shipping-today-looks-angul/

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    pseven
    Tłumacz Redaktor
    Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej. W zespole Elektroda.pl od 2009 roku.
    Specjalizuje się w: webwriting, tłumaczenia instrukcji obsługi ang-pol
    pseven napisał 8518 postów o ocenie 1591, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
    Andrev1991
    Poziom 12  
    szkoda że dopiero teraz wyszedł taki ładny i technologicznie dopracowany xbox.
    Bolączki poprzedniej wersji wreszcie zostały zniwelowane. Taki wygląd świetnie będzie prezentował się z dobrym audio pod telewizorem:)

Osobiście wreszcie zachęcono mnie do interesowania się jego cenami... no właśnie... cenami? -tylko za ile będzie w PL.
    Bartosz_MDF
    Poziom 13  
    Znając życie pod 2k... :/
    w@mpir
    Poziom 18  
    Podoba mi się, ale mam starszego "brata" tej konsoli i raczej nie zamienię na nowszy model. Zastanawiam się jak będzie z kopiami zapasowymi, pewnie nieźle namieszali, aby utrudnić ich działanie.
    mam_max
    Poziom 9  
    Nie wiem ile w tym prawdy, ale znalazłem plotkę, że nowy x360 rysuje płyty.
    MasterMatan
    Poziom 21  
    Żadna nowość... Ala PS3Slime... A już myślałem że na targach E3 pokażą konsole 8 generacji... Nic tylko liczyć na Nintendo
    bejoza
    Poziom 10  
    tyle że nintendo jest zawsze minimum jedną generacje do tyłu za resztą więc nie ma na co na nintendo liczyć.
    Lukson
    Poziom 32  
    Bartosz_MDF napisał:
    Znając życie pod 2k... :/

Według zapowiedzi M$ ma kosztować 299$ czyli tyle co obecnie Elite ale w USA a to * 3,29260382 + 22% + 200zl (opłata od nowości) = 1401zl czyli nie tak tragicznie.

Ciekawi mnie głośność pracy, jej temperatura a co za tym idzie i żywotność. Mój 360 był już 2 razy na kulkowaniu i za trzecim razem poleci bez okno jak sie pojawi RRoD. Mam nadzieję, że tu nie będzie takiego problemu.

Każdy chwali wygląd tej konsoli ale nikt nie napisał, że wreszcie po tylu latach konsola wygląda jak X-klocek :D Teraz zasługuje na swoją nazwę.

Swoją drogą, małe sprostowanie w newsie; według Pana z M$ to przystawka ma design konsoli a nie konsola przystawki.
    Dodatkowo jeszcze jest wyposażona w oddzielne optyczne wyjście S/PDIF.
    pseven
    Tłumacz Redaktor