Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf III poduszki silnika, trzesie calym autem.....

15 Cze 2010 13:05 17767 13
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam taki problem.
    Mam golfa III 94 rok 1,6 LPG, silnik ABU 75KM. Na wolnych obratach, na benzynie jak i na gazie bardzo trzesie całym autem (kierownica [GÓŁWNIE, NAJBARDZIEJ], deska, juz podsufitka trzeszczy, nawet przez fotele czuc). Silnik zamocowany jest na 3 poduszkach, wszystkie 3 zostaly wymienione na nowe.
    Dodam ze silniczek chodzi bardzo ladnie, nowe są przewody i swiece.

Co teraz probowac zrobic?? Czy mozliwe jest ze w sklepie sprzedali mi np poduszki od diesla?? Czy jest roznica diesel - benzyna(LPG)?? Wizualna, mechaniczna??

odam tylko moze ze była w nim skrzynia 4 biegowa jakims cudem, zmieniłem ja teraz na 5. Jakies 5 mies do tyłu robiłem sprzegło kompletne VALEO, i gdzies dziwnie szarpie tez przy ruszaniu, jak by nierowno brało, albo na zakrecie przy redukcji z 3 na 2 bieg, czasem potrafi na prawde porzadnie zaszaprac...

Mysalem ze moze tłumik przed katalizatorem za mocno dokrecony poluzowałem to samo.
  • Poziom 19  
    Polużnij mocowania poduszek i pojeżdzij trochę. Wszystko się ułoży i wtedy dokręć .Jeśli to nie pomoże to możliwe że poduchy jakieś podróby .
  • Moderator Samochody
    A może przypadkiem automat tam kiedyś siedział? Jeśli tak to tylna łapa silnika będzie za długa, bo w przypadku AT silnik ze skrzynia są bardziej przesunięte do przodu, jakieś 2cm.
  • Poziom 10  
    poduszki luzowałem nic nie dało.
    Byla mam manualna 4 biegowa, ale podejrzewam teraz ze ten co zmienial skrzynie cos tam popierniczyl jak sprawdze to napisze czy cos sie zmieniło.

Dzieki za podpowiedzi....
  • Poziom 12  
    Witam
    Poduszki zakładałeś oryginalne czy zamienniki?
    Przy zamiennikach często zdarzają się takie objawy, a przy wymianie wszystkich poduszek na raz jest to bardzo prawdopodobne, że buda będzie drżała dopóki się to wszystko nie ułoży.
    Spróbuj więcej pojeździć, może się ułożą. Ja przerabiałem to samo w Meganie pół roku temu wymieniając wszystkie poduchy. Założyłem zamienniki i dopiero po ok 3 miesiącach jazdy wibracje zaczęły ustępować.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Oryginalne n ie były, ale nie były tez jakies najtansze...
    Trzesie nadal no tragedia doslownie.
  • Moderator Samochody
    Zawsze się tak trząsł, czy stało się to nagle ?
  • Poziom 10  
    Po wymianie poduszek, ta na przedniej belce była wczesniej juz taka ze podnosiło silnik zanim ruszyłem wiec trzeba było wymienic, zaczeło trzasc, wiec wymieniłem tez 2 pozostałe....
  • Poziom 39  
    A dobrze złożyliście tą przednią?
  • Moderator Samochody
    Przyłóż palce tak jakbyś sprawdzał komuś puls w miejscach gdzie mocowane są poduszki i będziesz wiedział na której przenoszą się wibracje.
  • Poziom 10  
    Wydaje mi sie ze dobrze, tam chyba za duzo pomylic nie mozna, nie ukrywam jednak ze wszystko zaczeło sie po wymianie tej przedniej poduszki.

OK sprawdze te poduszki która przenosi drgania.

Póki co podnioslem mu obroty na ponad tysiac i tak musze chyba do rozwiazania problemu jezdzic zeby mi calej budy nie roztrzesło......
  • Poziom 2  
    pomocy

mam golfa III GT ABS 1,8+LPG mam problem jak jade i dodaje gazu to słyszę pod maską takie trzeszczenie z chwila np omijania jakiegoś pojazdy wtedy kiedy silnik ma trochę ciężko powiedzcie co to może być bo już wszystkiego próbowałem
  • Poziom 12  
    Witam, ja mam taki sam objaw jak u kolegi i pojeździłem już prawie pół roku i drgania nie ustały.Ponad to mam problem z odpalaniem jak postoi cała noc to nie pali trzeba dużo razy włączać i wyłączać stacyjka i wtedy coś łapie i w końcu odpala.Wymieniłem kable,świece,palec,akumulator.Zrobiłem pełna diagnostykę komputerowa i nie wykryło żadnych błędów.Proszę o pomoc
  • Poziom 2  
    Berek86!
    A sprawdź jeszcze cewkę. Ja tak miałem.
    Poszukaj jeszcze na forum golfa.

Co do drgań, też niestety to mam.
    Co dziwne, po wymianie trzęsło jak piorun. Wróciłem do starych i też trzęsie.
    Boję się kupić nowe żeby nie było to samo. Pytałem się w sklepie o oryginałne ale sprzedawca polecał dobry zamiennik. Sam nie wiem co robić.