Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens C35i bateria !!!

pitsky 22 Sty 2003 11:49 1938 7
  • #1 22 Sty 2003 11:49
    pitsky
    Poziom 12  

Posiadam C35i w ,którym szybko kuca bateria podobno jest jakiś program którym można obniżyć napięcie pracy wskażnika pustej baterii.
    Proszę kloegów o jakieś info na ten temat

0 7
  • #2 23 Sty 2003 02:05
    MaWo
    Poziom 14  

No jest taki sofcik i sie nazywa Siemens Battery Tools

0
  • #3 23 Sty 2003 15:10
    Diodak.fm
    Poziom 17  

Proponowal bym poszukac przyczyny takiego stanu rzeczy, mialem kiedys problem tego typu i uszkodzona byla koncowka mocy, telefon dzialal na full naladowany do 8 godzin, gdy sie dzwonilo bylo ok 3 min rozmowy, poczym wskaznik baterii prawie 0, po wyjeciu baterii znowu full. Mysle ze jakies kondensatory w koncowce lub polprzewodniki nie odlaczaly od czegos zasilania i phon mlucil baterie...

0
  • #4 24 Sty 2003 00:30
    picador
    Poziom 33  

sprawdź jaki masz pobór prądu przez aparat , czy przechodzi w stan czuwania , bez rozmowy gdy jest aktywny, bawisz się menu powinien ciągnąć ok 130mA , prąd ładowania 0,3A ,

od tego zacznij ...

0
  • #5 24 Sty 2003 23:37
    dziur
    Spec od GSM

na wyłączonym ma pobór 0, jak PA sidało to pobór wzrasta. Podobnie jak dialog jest walniety

0
  • #6 24 Sty 2003 23:53
    Andrzej_H
    Poziom 13  

Witam !
    Bawiłem się kiedyś moją Motorolą D160. Po dwóch latach akumulatory zachowywały się jak mocno zużyte (przy nadawaniu) nawet krótko po wyjęciu z ładowarki. Sprawdziłem pobierany prąd - oscyloskopem z bocznika 0.05 om i napięcie. Okazło się że napięcie bardzo mocno spada gdy telefon zaczyna nadawać (zawsze pierwszych kilka paczek nadawanych jest z pełną mocą). Ponieważ aku były stare wzrosła ich rezystancja wewnętrzna chociaż pojemność przy rozładowywaniu prądem 0.2A była O.K. Wstawiłem więc do środka kondensator 4700uF/6.3V i problem się skończył. Ten telefonik jeszcze u kogoś działa !!!.
    Akumulator w którym wzrosła rezystancja wewnętrzna nie nadaję się do zasilania telefonu komórkowego. Akumulatorek z Nokii 3310 (3.6V/0.8Ah) wstawiłem do latarki i latarka świeci u babci aż miło, i za darmo !
    Pozdrawiam

0
  • #7 28 Lut 2004 22:27
    Guma1975
    Poziom 14  

Witam serdecznie!

Jeśli jest to w miarę nowa bateria to spróbuj kilka razy ją przeformatować czyli pełne naładowanie oraz jej pełne rozładowanie.

Kiedyś kupiłem do C-35 nową baterię 700 mAh (orgynalna była 550mAh)
    miałem na celu poprawę tego co opisałeś lecz zamiast tego wystąpiło dziwne zjawisko - bateria nie ładowała się do końca gdyż aparat się wyłączał (nic na wyświetlaczu) A po włączeniu wszystko wracało do normy bateria niby naładowana na full lecz tak nie było, gdyż pracuje tak długo jak na orginalnej 550mAh

Domniemam że to chyba wina softu telefonu.

Pozdrawiam!

0
  • #8 10 Mar 2004 20:31
    snake80
    Poziom 10  

Jest mozliwos naprawy tego softem (nie zawsze zdaje efzamin) program obniża zapisany w ee stan rozladowania baterii. Przewaznie zalatwia to sprawe. Chyba ze jest uszkodzone Pa lub dialog.

0
  Szukaj w 5mln produktów