Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podlutowani wtyczki do zasilacza laptopa - problem

15 Cze 2010 14:54 7903 12
  • Poziom 2  
    Proszę o poradę mam laptop hp . Przewód zasilający laptop jest zakończony wtyczką z pinem w środku .Mierząc napięcie względem zewnętrznej tulejki w środku na wewnętrznej tulejce jak i na pinie mam napięcie .Wywnioskowałem że w wtyczce są dwa napięcia . I teraz pytanie . Mam drugi zasilacz hp dane nap . prądu , mocy takie same ale końcówka (wtyczka ) nie pasuje . Tamten zasilacz posiada dwa przewody . Czy jest możliwość polutowania nowej wtyczki ? Wtyczka z pinem ( - , ++ ) a z zasilacza tylko dwa przewody .
    Bardzo proszę o Wasze cenne wypowiedzi czy coś z tego uda się zrobić .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    Nie jest możliwa zamiana wtyczek w tych zasilaczach. Szpileczka we wtyczce jest niezbędna do działania, bez niej zasilacz nie zostanie ,,rozpoznany'' przez laptopa.

Wiem że zasilacz ze szpilką kosztuje więcej od klasycznego, lecz naprawa laptopa w przypadku takich kombinacji wyjdzie jeszcze drożej.
  • Poziom 10  
    Z tego co pamiętam to szpileczka nie jest taka niezbędna.
    Jeśli doprowadzisz napięcie 19V i masę w miejsce gdzie powinny być to powinno chodzić.
    Przynajmniej tak to działało w komputerach stacjonarnych HP zasilanych właśnie takimi zasilaczami.
  • Poziom 35  
    NRC44 napisał:
    Z tego co pamiętam to szpileczka nie jest taka niezbędna.
    Jeśli doprowadzisz napięcie 19V i masę w miejsce gdzie powinny być to powinno chodzić.
    Przynajmniej tak to działało w komputerach stacjonarnych HP zasilanych właśnie takimi zasilaczami.

Jak napisałem - bez szpileczki zasilacz nie będzie zasilał laptopa, być może w wersji stacjonarnej szpilka nie jest wykorzystywana. W laptopie musi być.
  • Poziom 10  
    Spróbować nie zaszkodzi.
    Wlutuj 19V do 19V
    mase do masy
    A szpilkę zostaw wolną.
    Spalić nic się nie powinno.
    Jak ruszy to sprawdź czy baterie ładuje bo miałem taki przypadek w nx7400

Moderowany przez marek216:

Taaaaaaaaaaa. Porada na medal, ale że nie mam medali dam ostrzeżenie.

• Poziom 2  
    Podlutowanie wtyczki do zasilacza .
    Jest to HP Compaq model CQ60-425 zasilacz model NSW 24187 .
    Model zasilacza do którego chciałem podłączyć wtyczkę to N18152 .
    Obydwa mają 18,5V -3,5A moc w obydwóch to 65W.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Z tego co pamiętam to na dodatkowym pinie jest 5V sterujące ładowaniem baterii.
    Co za problem??
    Poda 19V tam gdzie powinny być i poda mase tam gdzie powinna być??
    Braknie tych nędznych 5 V
    Zaszkodzi to komuś?
    Rozumiem gdybym powiedział że trzeba pociągnąć zasilanie z jakiegoś punktu do tego pinu...
    Nie podłączaj komputera do prądu bo tam jest 230V
    Kolega zepsuje płytę brakiem jakiegoś zasilania??
    Ewentualnie nie ruszy.

Moderowany przez marek216:

Podoba się koledze nasze forum ? Jeśli tak to proszę zaprzestać pisania debilizmów w stylu: ruszy albo nie ruszy; co za różnica czy poda NĘDZNE 5V czy nie poda, itd. To ostatnia prośba.

• Poziom 22  
    Czy ktoś używał przejściówki typu (obecnie aukcja nr 1089764352), dostępne na allegro w cenie 12zł, wg opisu taka przejściówka zawiera elektronikę w środku.
    Zastanawiam się skoro to takie proste urządzonko to co jest na tym dodatkowym 3 pinie/ igiełce?

Może ktoś już rozszyfrował schemat współczesnego zasilacza HP takiego 3 pinowego ?

Z tego co już wygooglałem ten środkowy pin to jakieś AC ADAPTER ID DATA będącego elementem "inteligentnych" zasilaczy, nikt nie wie co tam jest przesyłane ?
  • Poziom 23  
    Witam,
    podepne się pod topic i powiem tylko że mój HP HDX9000 pozbył się wewnętrznej szpilki i laptop normalnie działa bez niej. Fakt że nie posiada on baterii i nie wiem jakby było z jej ładowaniem, ale odpala się normalnie. Wtyczka jest tylko bardziej podatna na opuszczanie gniazda ;)
  • Poziom 13  
    witam
    Jeli chodzi o element który jest podłączony do ,,igiełki \\ srodowej to czasem , np w zasilaczach dellowskich , ale nie wszystkich są układy DALLAS w obudowach tranzystora , a czasem rezystor , a wzystko to po to aby podłączać własciwe zasilacze do własciwych komputerów. Zasilacz musi mieć taką wydajność prądową aby zapewnić własciwe zasilanie do pracy laptopa i do ładowania baterii
    i nie obciążyc nadto zasilacza.
    Jesli chodzi o hp nx to do srodkowego pinu podłączony jest rezystorek /trzeba sprawdzić jaki,/ bez rezystora zasilacz zasili laptopa ale nie będzie ładowania baterii , a oprócz tego laptop będzie chodził bardzo wolno ponieważ bios ustawia najmniejsze parametry pracy procesora i innych podzespołów.
  • Poziom 20  
    Zgadza się. W NX środkowy PIN jest połączony przez rezystor z linią +19V w samym zasilaczu. Bardzo często się zdarza uszkodzenie ciągłości przewodu do "igiełki". Wystarczy przy gnieździe zasilającym na MB wlutować rezystor łączący +19V ze środkowym PINem "igiełką". Nie pamiętam w tej chwili wartości rezystora. Pamiętać należy jedynie, aby używać zasilacza oryginalnego, z przerwą na szpilce "igiełce", gdyż dodatkowy rezystor zalutowany przy gnieździe może zbytnio podnieść napięcie na niej. Nie jest to panaceum na wszystkie laptopy ze środkowym dodatkowym PINem, ale w HP NX jest to rozwiązanie w niczym nie przeszkadzające w prawiłowej pracy. Co do wartości napięć na "igiełce" nie mam pewności, ale spotkałem się z kilkoma przypadkami przy naprawach gniazda z napięciami rzędu 4,5-9V.