Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolejne problemy z HTC EVO 4G i Droid Incredible

lukasker 15 Cze 2010 16:03 2597 4
  • Kolejne problemy z HTC EVO 4G i Droid Incredible Niedawno pisaliśmy o dziwnym problemie z HTC EVO 4G który jest ograniczony do 30 klatek/sekundę. Tymczasem użytkownicy najnowszego telefonu firmy HTC, zgłaszają kolejne problemy z telefonem. Kilka nowych wideo umieszczonych w internecie pokazują, że telefony HTC EVO 4G i Droid Incredible mają problemy z ekranem jeśli nie trzymamy telefonu w dłoni a leży on np. na łóżku. W takim przypadku ekran dotykowy telefonu nie działa prawidłowo, uniemożliwiając obsługę telefonu. Na razie nie ma żadnego oficjalnego oświadczenie od firmy HTC. Na pierwszym filmiku pokazane są dwa telefony HTC EVO, wyraźnie widać, że maja problemy z rysowaniem prawidłowych linii, jeśli nie są trzymane w dłoni. Na drugim filmiku mamy test kilku rożnych telefonów. Przypomnijmy, że telefon kosztuje 200 dolarów przy 2 letnim kontrakcie, co jest ceną przy której takie błędy nie powinny występować.

Link

Link

Źródło

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    lukasker
    Tłumacz Redaktor
    Specjalizuje się w: programowanie, strony www, sprzęt komputerowy
    lukasker napisał 2900 postów o ocenie 144, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2010 roku.
    bartek33
    Poziom 16  
    Podejrzewam że problem związany jest z technologią zastosowaną przy ekranie dotykowym - panelem pojemnościowym. Tak czy siak dziwna sprawa i na iPhone/iPad (i masa innych) które też mają pojemnościowy ekran nie mają takich błędów.
    i-adrian-i
    Poziom 11  
    Wygląda na to, że człowiek musi zamykać obwód obudowa-ekran żeby to wszystko poprawnie działało. Jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi...
    ElektroTME
    Poziom 14  
    A czy przypadkiem to nie celowy zabieg wykonany przez firmę htc w celu uniknięcia włączania się funkcji poprzez dotknięcie w kieszeni, torebce metalowym przedmiotem, np kluczem, długopisem?
    W innych telefonach są blokady na przycisk, nigdy nie miałem htc i nie wiem jak jest w tym modelu, zapewne też ma dodatkową blokadę.
    Jedno pozostaje faktem, htc nie przemyślało do końca swojej konstrukcji, nie wszyscy przecież musza telefon trzymać w ręku podczas pracy/zabawy.
    bartek33
    Poziom 16  
    ElektroTME napisał:
    A czy przypadkiem to nie celowy zabieg wykonany przez firmę htc w celu uniknięcia włączania się funkcji poprzez dotknięcie w kieszeni, torebce metalowym przedmiotem, np kluczem, długopisem?
    W innych telefonach są blokady na przycisk, nigdy nie miałem htc i nie wiem jak jest w tym modelu, zapewne też ma dodatkową blokadę.
    Jedno pozostaje faktem, htc nie przemyślało do końca swojej konstrukcji, nie wszyscy przecież musza telefon trzymać w ręku podczas pracy/zabawy.

Z tego co wiem EVO 4G ma ekran pojemnościowy który sam z siebie z zasady działania nie reaguje na dotknięcie kluczem/czymś metalowym bez kontaktu z ciałem człowieka. Rezystancyjne panele reagują na każdy typ wskaźnika bo działają na zasadzie złączenia się 2 warstw przewodzącego materiału.
    A co do przycisku blokuj to na telefonach z Windows Mobile (między innymi HTC) jest w menu blokuj, a po krótkim naciśnięciu przycisku Power wyłącza się wyświetlacz i telefon reaguje tylko na przycisk Power. W telefonach z Androidem od Google jest podobnie, blokada ekranu i wyłączenie ekranu (nie jestem w 100% pewien, mój HTC Kaiser normalnie jest pod WM i przyjmuje tylko "gotowane" Androidy :D ).