Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technik elektronik czy teleinformatyk co jest lepsze ?

mihel 15 Cze 2010 16:18 2076 5
  • #1 15 Cze 2010 16:18
    mihel
    Poziom 1  

Witam. Jestem w 3 klasie gimnazjum i muszę podjąć decyzję, co będę może robił w przyszłości. Chwilowo zastanawiam się nad tymi kierunkami:

- TECHNIK ELEKTRONIK
    - TECHNIK TELEINFORMATYK
    - TECHNIK MECHATRONIK
    - TECHNIK INFORMATYK

Bardzo proszę o pomoc, bo muszę podjąć decyzję. Jestem w takim wieku,że nie wiem co w danym kierunku się robi. Czy ktoś wytłumaczy gdzie po 1 z tych mógłbym znaleźć pracę, ile bym zarabiał itd.

KTÓRY KIERUNEK JEST NAJLEPSZY Z TYCH WSZYSTKICH ?

PS Słyszałem,że informatyk jest bardzo trudny i dużo maty więc ja mam ino 3.

Dodano po 8 [minuty]:

Mam nadzieję,że ktoś pomoże, bo muszę podjąć decyzję i to szybko ;)

• #2 15 Cze 2010 18:47
    slaff
    Poziom 15  

Wbrew pozorom są to bardzo różne kierunki. Żeby liczyć na dobrą pracę jako informatyk to musisz kontynuować naukę na studiach wyższych.
    Teleinformatyk? Nijaki kierunek, to możesz robić po kierunku informatyka.
    Elektronik, możne i ciekawy kierunek ale po technikum pewnie skończysz jako elektryk. Ja bym osobiście wybrał mechatronika, można powiedzieć perła wśród kierunków technicznych. Po technikum masz sporo perspektyw pracy a po studiach już nie wspomnę.
    Największe pieniądze oferuje kierunek informatyk, ale to zależy od Twojej chęci nauki bo samo technikum nie koniecznie wystarczy, no i najmniej ubrudzisz sobie ręce.

• #3 18 Cze 2010 20:43
    marek216

Poziom 43  

Cytat:

PS Słyszałem,że informatyk jest bardzo trudny i dużo maty więc ja mam ino 3.

Z j.polskim też pewnie kiepsko.
    To ty wiesz co potrafisz. Jeśli masz być kolejnym figurantem z dyplomem technika to idź na ogrodnictwo - mniejsze szkody ze swoim dyplomem poczynisz.
    Jeśli masz problem z określeniem swoich zainteresowani i umiejętności to jak chcesz podejmować decyzje w serwisowaniu ?

Nie zawsze będziesz miał okazję zalogować się na elektrodzie.

Kurde jak 15 lat temu i wcześniej ludzie podejmowali decyzje o swojej przyszłości ? Jeśli obecna młodzież tryska taką przedsiębiorczością i kreatywnością to obawiam się przyszłości. Starzy nie będą mogli, a młodzi nie będą wiedzieli jak. Módlcie się aby starym chciało się na forach klikać.

Proponuję przenieść się na fora NK oraz ONET - tam takich rozterek jak twoje jest więcej.

• #4 19 Cze 2010 10:59
    1078231
    Usunięty  
  • #5 22 Cze 2010 18:22
    Hubertusee
    Poziom 9  

hehe popieram marka216 i Motronica...mihel wybierz to w czym czujesz się najlepiej...Pamiętaj,jeśli nie będziesz się uczyć na bieżąco dzień w dzień po kilka godzin,to idź do zawodówki...Szkoda tych 4 lat,więc nie marnuj czasu...Nawet jak skończysz któryś z tych kierunków,to bez studiów nie masz szans żeby znaleźć dobrą robotę...Bo po samym technikum jak pracodawca Ciebie przetestuje,to będzie śmiech na sali...Owszem są tacy,co kończą technikum, ALE siedzą w tym temacie,interesują się tym i są prześwietni,aczkolwiek maaaaaaaaaało takich osób...A dlaczego to napisałem ?? To przeczytaj uważnie i wbij sobie wszystko do głowy:
    Ja skończyłem w tym roku technikum elektroniczne ze specjalizacją systemy i sieci komputerowe,i co ? - Guzik...W planie miałem to samo co ty po gimnazjum,i nie wypaliło,nie uczyłem się...Klasę miałem słabą,byłem drugi...Bez nauki wyciągnąłem na świadectwo ukończenia szkoły średnią tylko 4,28...Matma i Fizyka tylko tak w miarę wchodzi...Przez 4 lata nie uczyłem się więcej jak 15 h,przebimbałem wolny czas na pierdoły...Dobrze,że na lekcjach uważałem i pamiętałem dużo z nich,czasem na spr i kartk się ściągało,szczęście jako takie też trzeba zaliczyć,nie wagarowałem...Egzamin zawodowy nie wiem jak mi wyjdzie,jutro będę musiał się postarać na praktycznym jak tylko potrafię...Teraz żałuję, że się nie uczyłem...Ale jak to się mówi, Polak mądry po szkodzie...Złożyłem papiery na studia kierunek Elektrotechnika...Ogólnie czaje co działo się na przedmiotach zawodowych w technikum ale się nie uczyłem i nie pogłębiałem wiedzy samemu-MÓJ WIELKI BŁĄD!!!! Wiem tyle, że jeśli chcę wyjść na ludzi,muszę zakasać rękawy i do nauki !!! Ale sama teoria nic nie daje,jak w praktyce się nie pogrzebie...Dlatego radzę Tobie mihel,dobrze się zastanowić...
    A jaką masz średnią na świadectwie ukończenia gimnazjum ? Z matmy masz 3,a z fizy ?

• #6 22 Cze 2010 18:49
    pawel380V
    Poziom 19  

Ja jak już to bym się zastanawiał nad mechatoniką i teleinformatyką są to kierunki bardziej obszerne z większym zakresem praktycznej wiedzy.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson