Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

toner HP 5 brudzi po regeneracji

evilvirus 15 Jun 2010 16:30 3439 9
    evilvirus
    Level 10  
    Witam!

mam problem z tonerem do Hp 5, przed regeneracją nie brudził, po regeneracji zostawia na kartce plamy jak na foto.

przeczysciłem Izopropanolem wałek magnetycczny, beben przeczyściłem mleczkiem, wałek czyszczący bęben też przemyty. Styki itp przeczyszczone izopropanolem.

Nie mam juz pomysłu co może być nie tak. Czasami mam też taki problem z innymi tonerami HP.

Po rozebraniu tonera na wałku magnetycznym widać jakieś zanieczyszczenia, tak jakby zapieki. Próbowałem to przemyć Izo ale bez efektu, tzn dalej brudzi...

help!
    tato56
    Level 30  
    A jaki toner użyłeś regenerację robiłeś sam czy ktoś? Według mnie to zły toner a to cyt"wałek czyszczący bęben też przemyty." ten czarny wałek to elektroda która ładuje bęben a go nie czyści bęben czyści gumowa listwa
    evilvirus
    Level 10  
    do regeneracji użyłem proszek katun do HP 1010, poprzednim razem dawał rade.
    tato56
    Level 30  
    Radzę zmienić dostawcę toneru
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    Adam Lak
    Level 12  
    ja stawiam na elektrode 99%
    dan1253
    Level 10  
    Korzystając z okazji podepnę się pod temat. Również jestem w posiadaniu drukarki hp laserjet 5l, zakupiłem ją używaną z regenerowanym tonerem. Od samego początku użytkowania na wydruku, w regularnych odstępach pojawiają się zabrudzenia. Dla zobrazowania załączam przykładową fotkę i proszę o poradę jaka może być tego przyczyna.

evilvirus
    Level 10  
    jeśli te ślady są regularne to najprawdopodobniej uszkodzenie mechaniczne bębna.
    dan1253
    Level 10  
    Tak, pojawiają się regularnie. Czy jest szansa aby niewielkim kosztem to naprawić? Jestem w tym temacie zupełnie zielony więc sam pewnie sobie z tym nie poradzę.
    evilvirus
    Level 10  
    koszt nowego bębna na allegro to 15 zł, z tego raczej nic już nie będzie. Te ślady to po prostu dziurki w powłoce bębna.
    evilvirus
    Level 10  
    czyli jednak elektroda, po jej wymianie wszystko działa jak należy.

zastanawiam się tylko co zrobiłem nie tak przy regeneracji...?

przez rozłożeniem kasety toner drukował bez zabrudzeń, tyle że blado.

hmm... może izopropanol jakis zanieczyszczony był... no nic ważne że działa :)

dziękuje za pomoc :)