Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

budowa kolumny - prośba o pomoc

sifilip 15 Cze 2010 18:29 846 2
  • #1 15 Cze 2010 18:29
    sifilip
    Poziom 8  

Witam.
    Od jakiegoś czasu myślę nad nad nowymi kolumnami, pomyślałem, że fajnie by było zrobić jakieś samemu. Nie jestem specjalistą, ale mam chęci :-) Popatrzyłem trochę na necie i oto zestaw jaki by mnie interesował:

- głośnik wysokotonowy Tonsil GDWT 9/100FP,
    - głośnik średniotonowy Tonsil GDM 16/80/1,
    - głośnik niskotonowy Tonsil GDN 20/80,
    - zwrotnica 3-drożna Janbo J-3AN.

Podstawowym założeniem jest to, aby kolumny ładnie grały, przy zachowaniu niedużych wymiarów (dlatego mały gł. niskotonowy). Wydaje mi się, że wszystko jest w miarę dobrze dobrane jednak pewności nie mam :)

Proszę o jakąś opinie czy podpowiedź ...
    Pozdrawiam

0 2
  • #2 15 Cze 2010 19:19
    wisnia_lwa
    Poziom 28  

Link

Wyżej podany zestaw zagra lepiej jakościowo (głównie lepsza kopułka wysokotonowa), a i na średnich i basie niczego nie braknie, i co najważniejsze masz gotowy schemat zwrotnicy, którego w wypadku Twojego zestawienia nie ma. Uniwersalna zwrotnica Janbo?- jak to mówią, jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego...

Poza tym GDWT do domu, to nie najlepszy pomysł, chyba, że lubisz ostre, estradowe brzmienie.

0
  • #3 15 Cze 2010 23:27
    Tomq
    Poziom 38  

Napisz jaki masz pokój, wzmacniacz i ulubione gatunki muzyki. Określ też swój budżet. Jeśli nie jest zbyt wielki to polecam zrobić kolumny 2 lub 2,5 drożne. W każdym bądź razie lepiej kupić 2 głośniki niż 3 dysponując tym samym budżetem. Kolumny 2 drożne mają również tą zaletę, że zwykle są węższe.

Przejrzyj https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1531665 napisz co Ci się spodobało, dlaczego, poszukaj też informacji o kolumnach na innych forach i ogólnie w google.

0