Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gokart z silnikiem od skutera... Tylnia OŚ

15 Cze 2010 18:35 11034 18
  • Poziom 2  
    Witam.
    Jako, że znudziła mi się monotonna jazda skuterem, postanowiłem zabrać się za dwu-ślady :)
    Mam dostęp do spawarki i materiałów na ramę (Profile kwadratowe), 4 koła od skutera, dobra nie przedłużając. Mam pewne obawy co do tylnej osi oraz układu kierowniczego.
    Proszę jeżeli możecie doradźcie mi jak zrobić tą tylną oś.
    Poniżej podaję schemat mojego pomysłu:

Gokart z silnikiem od skutera... Tylnia OŚ
  • Poziom 20  
    Mam nadzieje że wiesz że tym na drogę publiczną nie mozesz wyjechać ;)

Co do schematu: musiałbyś mieć dwie rurki dobrze pasujące do siebie żeby nie było bicia. Do tego musiałbyś jakieś smarowanie załatwić.
  • Poziom 27  
    Cieńsza rurka w grubszej musi być ułożyskowana. Po co tylko tak kombinować? Jeżeli napędzisz obydwa koła jednocześnie bez mechanizmu różnicowego to jak będziesz skręcał?
  • Poziom 2  
    Mógłbys mi jakos rozrysowac, wytłumaczyc jak ta rurke ułożyskować. To jest tylnia oś, to ma cos do skrecania?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Ma.
    Na zakretach jest spora roznica w ilosci obrotow miedzy kolem prawym a lewym.
    Jak nie ma ukladu roznicowego to : albo ukreci sie oska , albo jedno kolo sie musi (bedzie) slizgac po podlozu, albo silnik zgasnie bo nie bedzie mogl tego obracac na zakrecie.
  • Poziom 2  
    Ok, bardzo mi pomogliscie :] tylko jeszcze jedną prośbę mam, w jaki sposób tą rurke "założyskować" jakies schemacik albo cos :]
  • Poziom 27  
    W grubą rurę wkładasz łożysko a w łożysko cieńszą rurę. Wiesz jak wygląda łożysko? ;)
  • Poziom 2  
    Zainwestuj i kup za parę złotych w antykwariacie książkę pt. Karting autor Tadeusz Rychter. Sporo informacji i rozwiązań technicznych, co prawda z lat 80-tych, ale do amatorskiej budowy wciąż aktualne.
  • Poziom 25  
    Mistrzunio1991 napisał:
    Kurde ja mam 3 gokarty i wszystkie z tyłu są na sztywnej ośce. Nawet nie można startować w zawodach jeśli masz mechanizm różnicowy. To ze oba koła ciągną jednocześnie nie przeszkadza w żaden sposób. I wtedy dajesz dwa łożyska.

http://www.zigwire.com/projects/gokart/pics/gokart2_large.jpg

Tu masz fotkę jak to wygląda. Nie ma tu nigdzie mechanizmu różnicowego a zapewniam was ze napęd jest na oba koła.

:-) To teraz wiem dlaczego w gokartach opony tak szybko robia sie lyse.
    Twoim pewnie jeszcze na torze nie jezdziles bo jak widac opony masz nowki.

Dodano po 1 [minuty]:

Mam nadzieje ze wiesz co sie stanie jak przod lekko podskoczy na zakrecie.

Dodano po 3 [minuty]:

W wielu tego typu pojazdach zaklada sie specjalne piasty ktore dzialaja dokladnie tak jak naped roweru z wolnym biegiem (terkotka)

Dodano po 35 [minuty]:

W linku ponizej nie znalazlem nic na temat piast z terkotka , jest tylko mowa o jednoczesciowej osi.
    http://www.cikfia.com/web/karting/webkarting....00537686/$FILE/WEB_RT%202010_full_version.pdf

Jescze jeden link ze zdjeciem ramy.
    http://www.cometkartsales.com/store/chassis/cpa/images/margayparts/margay17top.jpg
  • Poziom 27  
    To zainwestuj w mechanizm a zaoszczędzisz na oponach.
  • Poziom 9  
    Cytat:
    [quote="Mistrzunio1991"]Kurde ja mam 3 gokarty i wszystkie z tyłu są na sztywnej ośce. Nawet nie można startować w zawodach jeśli masz mechanizm różnicowy. To ze oba koła ciągną jednocześnie nie przeszkadza w żaden sposób. I wtedy dajesz dwa łożyska.

http://www.zigwire.com/projects/gokart/pics/gokart2_large.jpg

Do ilu to cudo sie rozwija?? i od czego to silnik;DD
  • Poziom 2  
    co za debile tu piszą że do gokarta montuje się mechanizm różnicowy.. hahaha widzieliście kiedy kolwiek karta na oczy? jeździliście czymś takim? ja pie*dole ale farmazony wypisujecie.... ale tak to jest.. siedzą przed kompami teoretycy i się mądrzą ;/ lepiej w tibie pograjcie....

Moderowany przez _PREDATOR_:

Obrażanie/ wylgaryzm, zakaz pisania 7 dni na przeczytanie regulaminu forum!