Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wspomaganie kierownicy c-360 3P

15 Jun 2010 18:43 9729 9
 • Level 11  
  Czy jest opłacalny ten zakup??
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 14  
  Skoro producent traktora nie instalował wspomagania kierownicy, to uznał raczej, że jest to nie potrzebne. Ja w swoim ciągniku nie mam wspomagania. Jeżdżę bez kompletu przednich obciążników i powiem, że lekko się kręci, nie zdziera tak opon i jest ok. Wspomaganie kierownicy to zbędny wydatek w tak lekkim ciągniku. Do tego jest to pewnego rodzaju dodatkowe obciążenie zarówno dla silnika, jak i podczas eksploatacji (koszty użytkowania- naprawy). Jednakże gdy ciągnik posiada ładowacz czołowy, to wtedy warto mieć takie cacko. Ale do standardowej pracy polowej to według mnie strata pieniędzy. Ale wybór pozostawiam każdemu indywidualnie :)
 • Level 28  
  rrmargol wrote:
  Skoro producent traktora nie instalował wspomagania kierownicy, to uznał raczej, że jest to nie potrzebne. )


  Niepotrzebne polskiemu chłopu ,bo polski chłop to ma TAAAKIE ręce...


  Brat ostatnio montował do Jumza (miał oryginalne wcześniej) na orbitrolu. Potrzebne części zakupił oddzielnie.Plusem jest tam, że pompa wspomagania jest już zamontowana fabrycznie.Więc sprowadziło się to do wyspawania wspornika kierownicy(i mocowania orbitrolu) i połączeniu wszystkiego.

  Czy się opłaca zakup?
  To musisz sobie sam odpowiedzieć.Czy chodzi o wygodę, czy samą cenę zestawu.
 • Level 21  
  wspomaganie kierownicy nie jest ani opłacalne ani nieopłacalne. Jak masz to lżej kręcić i nie wierz za bardzo tym co piszą że w polu tego nie odczujesz- w sumie w 35% to prawda ale jak masz pole to i masz jakieś przyczepy, rozrzutniki czy coś takiego i zawsze musisz nimi manewrować na podwórku- jak masz dużo miejsca to się ciesz ale jak masz ciasne podwórko tak jak w moim przypadku za każdym razem gdy wstawiam przyczepę do garażu mam problemy w postaci ciężko kręcocęj się kierownicy. AHA jak byś kupował części to nie radzę kupować całych zestawów przeznaczonych do C-360 jakie można spotkać na allegro ponieważ nie nadają się za bardzo i potrzebne są drobne przeróbki. Ja osobiście kupiłem kolumnę od meśka a pompę od BMW ( nie wiem jaki model bo koleś nie chciał mi powiedzieć ale na 100 Działa bo widziałem ) oczywiście potrzebne jest jeszcze kilka części ale za darmo nic nie ma ;) ja za tą wiedzę zapłaciłem w postaci kilku flaszek ... ale opłacało się. ;)
 • Level 10  
  Jak to sie nie zwróci, a jak ci kierownica odbije wjeżdżając na miedze i kciuka wybije.
  A bolące ręce po orce.
  Każdy ciągnik powinien mieć wspomaganie.
 • Level 34  
  No właśnie o tym napisałem, poprawi to komfort pracy. Natomiast zamontowanie wspomagania w żaden sposób nie przyniesie większych zysków (np. jak ciągnik pracowałby w usługach). Nawet dojdą dodatkowe koszty serwisowania (wymiana oleju i filtru).
 • Level 10  
  Przyniesie zyski mentalne.
  Będziesz mógł opowiadać jak to tez lekko ci sie kierka kręci.
 • Level 21  
  Kiedyś ( jakieś 2 miesiące temu ) koleś pokazywał mi jak ma zrobione to właśnie w C-360 i powiem szczerze że w skali od 1 do 10 za wygląd i dopracowanie szczegółów dałbym -1000 ale za samo działanie 1010 ;) na wyłączonym silniku chłop o skąpej sile nie dałby rady obrócić kierownicą ale jak zapalił to małym palcem się kręci ;D

  Wspomaganie w tym ciągniku nie jest niezbędne ale w wielu sytuacjach pomaga w pracy.