Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Warunki przyłączenia do sieci.

vikon 15 Jun 2010 19:01 4310 2
    vikon
    Level 14  
    Witam. Znajomy poprosił mnie o zrobienie instalacji. W projekcie są warunki przyłączenia tej instalacji do sieci. Jako, że nie jestem w temacie biegły nie bardzo rozumiem co musze wykonać w ramach tych warunków. Czy tylko mam postawić słupek licznikowy i odejść od niego WLZ, czy może mam również wykonać mufe rozgałęźną ( jeżeli tak to, będę musiał zrezygnować z tej roboty). Dotychczas jak wykonywałem instalacje to zwykle słupek licznikowy stał, a jeżeli nie to wykonywała go firma ( która wygrała przetarg w ZE). W tej sytuacji jestem zmieszany. Udam się do ZE, ale chciałbym wiedzieć na czym stoję.

scan warunków:
    Warunki przyłączenia do sieci. Warunki przyłączenia do sieci.
  • Helpful post
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    No, Kolego, inż. Kot pewnie dawał Ci papiery, ale ciekawe jak dawno. Przecież tu w warunkach masz wszystko napisane. Nie myl przyłącza z odgałęzieniem sieci, ani z instalacją odbiorcy. Przecież gdybyś chciał robić mufę, to musisz stanąć do przetargu. Gdzie jest rozgraniczenie prawa własności? Tylko na swojej części właściciel może Ci zlecić wykonawstwo. Więc Ty masz robić tylko tyle, ile ma właściciel. Jak dalej nie wiesz, to Ci przyjadę i pokażę.
    Albo skontaktuj się z Kol. niutat. On ma bliżej.
    vikon
    Level 14  
    retrofood wrote:
    No, Kolego, inż. Kot pewnie dawał Ci papiery, ale ciekawe jak dawno. .
    Zgadza się, ale od tamtego czasu minęło już sporo czasu, a kolejne papiery dawał już kto inny.
    Wracając do sprawy, to też mi się tak wydawało, że moją rolą jest tylko instalacja i WLZ .Jednak inwestor tak sprawę przedstawił że zacząłem mieć wątpliwości, a nie mam większego doświadczenia w sprawach formalnych z ZE (wcześniej pracowałem w firmie i musiałem umieć wykonać robotę, a nie znać się na "papierologi"). Dziekuję za poprawną interpretacje warunków.
    Pozdrawiam.