Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer 2304NLC problem z USB - zasila +5V, nie rozpoznaje sprz

15 Cze 2010 19:55 878 5
  • Poziom 9  
    Witam.

W laptpoku jak w temacie ni z tego ni z owego przestały działać porty USB.
    Niedawno wprawdzie miało miejsce dziwne zachowanie sprzętu - po załączeniu poinformował mnie o błędzie sumy kontrolnej CMOS i testował szczegółowo podzespoły, jednak nie było to spowodowane jakąkolwiek usterką (system normalnie zamknięty, następnie uruchomiony).
    USB podaje zasilanie, ale nie rozpoznaje urządzeń (dyski, peny, myszy etc.)
    Sterowniki obecne w systemie (XP), reinstalowane (wcześniej po skokach napięcia czasem odcinał niektóre rodzaje urządzeń - np. działały dyski, a myszy nie)
    Informacje w menedżerze urządzeń - urządzenie działa prawidłowo.
    CMOS kasowany był ponownie - bez pozytywnego efektu.

Czy to usterka fizyczna i czy jest do naprawienia ?
    Zastanawiałem się nad uszkodzeniem mostka, ale czy mógł się uszkodzić w nim sam kontroler USB, a reszta kontrolowanych przez mostek elementów działa ?
    Jakie są perspektywy naprawy ?
  • Poziom 13  
    Wydaje mi się że to mogą być objawy uszkodzonego kontrolera, lub od naprężeń mogła uszkodzić się płyta główna. Najlepiej jak byś zaniósł kompa do jakiegoś dobrego serwisu i żeby sprawdzili jego porządnie.
  • Poziom 9  
    Do serwisu - to jest ostateczność. Puki co reszta komputera działa, jednak zastanawiam się, czy przyczyną ewentualnego uszkodzenia kontrolera - zdaje się że nie jest on osobnym układem - na płycie jest chipset Intel 852GM - może być przegrzanie komputera

Co prawda nie zdarzyło mi się go zagrzać na maxa, ale zauważyłem, że ostatnimi czasy chłodzenie pracuje niemalże cały czas na najwyższych obrotach.

Jeśli uszkodzona byłaby jego architektura, skąd sterownik otrzymuje informację, że wszystko działa prawidłowo, przecież muszą się jakoś komunikować.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Czyli MB do wymiany lub naprawy, co generuje spore koszty - ktoś wie jakie ?
    lub alternatywnie karta pcmcia z portami USB - wersja najbardziej ekonomiczna ?

ICH4 - odpowiada również za dźwięk - a ten jest o.k.

Chyba najlepiej wymienić całego sprzęta na nowy.
  • Użytkownik usunął konto