Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Z jakiej niemieckiej sieci komorkowej internet na laptopie

wikking 15 Cze 2010 21:27 3204 4
  • #1 15 Cze 2010 21:27
    wikking
    Poziom 10  

Witam. Do końca sierpnia będę przebywał na terenie Niemiec. Interesuje mnie nawiązanie połączenia internetowego laptop(win XP)-komórka jako modem- karta sim jakiegoś niemieckiego operatora. Na kompie będzie mi potrzebne tylko GG, zawsze to taniej niż SMS. Czy ktoś już robił takie manewry na terenie Niemiec. Chodzi mi o pomoc w wybraniu operatora i ewentualnej konfiguracji profilu w telefonie oraz danych do kompa do połaczenia modemowego:użytkownik, hasło, numer dostępowy. Jeżeli był już podobny temat to przepraszam, zakładam nowy ze względu na bardzo w tej chwili ograniczony dostęp do internetu.

0 4
  • #2 15 Cze 2010 22:00
    miszele
    Poziom 2  

Witam ja osobiście używałem o2 .Kartę startowom kupiłem w Media Markt 5eur i co miesiąc 30euro 7.2Mbit 5giga na miesiąc modem Merlin xu 870 kupiony u nas.

Dodano po 14 [minuty]:

A jeszcze co do aktywacji wysyła się SMS o treści start internetl (tal jak napisałem internetl literą L ) w odpowiedzi powinien przyjść SMS z prośbą potwierdzenia operacji czyli trzeba potwierdzić jeszcze jednym SMS. Co prawda numeru na jaki trzeba wysłać SMS nie pamiętam jest czerto cyfrowy. Jeszce musisz się zorientować jak jest z zasięgiem w danej okolicy i czy twój telefon da rade. Kolega miał modem na USB jakiś Huawei był problem z zasięgiem.

0
  • #4 15 Cze 2010 23:25
    wikking
    Poziom 10  

mi chodzi bardziej o Konfiguracje laptopa celem utworzenia połączenia dial-up (GPRS EDGE UMTS HSDPA) przy podłączeniu telefonu. czy jest taka mozliwosc kiedys laczylem sie tak w erze:user erainternet,Password, erainternet, Nr dostępowy, *99***1#
    Czy cos takiego mozna zrobic z niemieckimi operatorami?

Z jakiej niemieckiej sieci komorkowej internet na laptopie

0