Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chcę zakupic radiotelefon do nasłuchu

przemek1820 15 Cze 2010 22:31 4509 11
  • #1 15 Cze 2010 22:31
    przemek1820
    Poziom 8  

Witam Panie i Panowie.
    Jest taka sprawa należę do osp i dostaję alarmy.
    Taki radiotelefon dał by mi kilka minut w zapasie zanim bym dostał alarm.
    Do straży mam 1-2 km.
    Jaki radiotelefon byście proponowali?
    Wystarczy tylko do nasłuchu - pasmo VHF 149,1125 B037.

0 11
  • #2 15 Cze 2010 22:41
    serwis
    Poziom 37  

Skoro należysz do OSP, to możesz przecież posiadać radio służbowe. Chyba jednostka nie jest na tyle biedna, ze nie stać ją na doposażenie ochotnika.

0
  • #3 16 Cze 2010 08:12
    motorolek
    Poziom 11  

Przed zakupem radiotelefonu odpowiedz sobie na pytanie jak OSP jest powiadamiane o alarmie. Drogą radiową ( w takim razie ktoś musiałby pełnić dyżur non-stop w remizie OSP ) czy telefonicznie ( wtedy nasłuch nic Ci nie da ).
    Możesz skontaktować się z kimś z działu łączności lokalnej PSP - często maja zbędny sprzęt łączności z demobilu. Załatwisz dla OSP i będziesz używać.

0
  • #4 16 Cze 2010 12:24
    Radiowiec 2
    Poziom 31  

Najprościej jest załatwić radiotelefon " nasobny " ( kretyńskie określenie ale z nomenklatury służbowej ) który możesz zabrać na akcje i legalnie używać podczas gaszenia na lokalnym kanale do łączności z kolegami. To jest możliwe i bardzo ułatwia pracę. Inne jednostki tak mają. Pozdrawiam ! :))

0
  • #5 16 Cze 2010 15:26
    przemek1820
    Poziom 8  

Tak należę do OSP ale jak by mieli każdego zaopatrzyć w takie radio to by się nie wypłacili wiec to ze zaopatrzą mnie to odpada . Dostajemy alarm z serwera (komputera) na telefon " Alarm OSP (MIEJSCOWOŚĆ) " i nawet jak nie dostajemy alarmu a jest akcja chciałbym słyszeć co i gdzie się dzieje nawet jechać i porobić zdjęcia na nasza stronę www. Wiec co koledzy czy koleżanki proponujecie.A chciałbym coś w stylu nasobnych ( mieć przy sobie ) niż takiego jak CB w aucie. Interesowała by mnie Motorola GP 340, 360

0
  • #6 16 Cze 2010 21:08
    Radiowiec 2
    Poziom 31  

No to zostaje Ci Allegro. Typ radia nie jest ważny , tylko zakres częstotliwości. Pytając musisz sie dowiedzieć czy to się nadaje na pasma Straży i wtedy idziesz do was do radiomechanika i On Ci " wbija " dane kanały do radia. Jest tylko jedno " ale" - nie wszystkie kanały są do " wbicia " i nie wszystkie są jawne czyli nawet po cichu żaden mechanik Ci tego nie zrobi bo się będzie bał. Sytuacja jest po prostu dwuznaczna i zamiast radiotelefonu być może w twoim przypadku lepszy byłby skaner ( odbiornik nasłuchowy ) na to pasmo i inne. Te odbiorniki przeważnie bardzo szeroko chodzą i mają dużo innych zakresów. Ale próbuj - może Ci nikt nie zaszkodzi jak będziesz takie coś miał. Zawistnych nie brakuje. A najlepszą służbą namiarowo - podsłuchową są ( niestety!!!) wciąż zawistni sąsiedzi. Trochę nie na temat ale mniej to na uwadze. Ja w swoim życiu za rzekomy " lewy sprzęt " miałem kilka rewizji w dawnych czasach i wrogowi bym nie życzył. Pozdrawiam ! :))

0
  • #7 16 Cze 2010 22:50
    przemek1820
    Poziom 8  

Dzięki wielkie za poradę i tak mnie przekonałeś do tego odbiornika nasłuchowego że patrzyłem na allegro z firmy UNICEF chyba :) i jest za 360 zł taniej niż ten nasobny za 1000zł :)teraz tylko dobrze wybrać i kupić jak będziesz miał jakieś propozycje dla mnie albo znajdziesz do nasłuchy straży pożarnej daj znać dzięki wielkie jeszcze raz

0
  • #8 16 Cze 2010 23:38
    kondensator
    Poziom 36  

Jest temat "Straż Pożarna" http://radioscanner.pl/viewtopic.php?t=487 (trzeba się zapisać, poczytać, napisać sensownych 20 postów). Jest tam Kol Stażaq, z którym chyba znajdziesz wspólny język. Wejście http://radioscanner.pl/index.php , najpierw poczytaj tematy przyklejone i ogólnodostępne.
    Jak chcesz usłyszeć więcej, niż to co w zasięgu wzroku po zmroku, poczytaj co pisałem o instalacjach antenowych i sprawach związanych (bezpieczeństwo, zakłócenia, trwałość) na Elektrodzie, Radiopolsce, forumSEP (tam jest część polinkowana), Radioscanner.
    Do słuchania zwł. stacjonarnego lub mobilnego (z odpowiednimi instalacjami antenowymi) na jednym kanale może służyć też bardzo tani używany radiotelefon kwarcowy (np. Radmor 3033) z wymontowanymi blokami nadajnika, problemem jest zdobycie odpowiedniego kwarcu (zrobienie na zamówienie bardzo drogie i nieopłacalne) https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic832621.html (wbrew nazwie na temat).

Jeżeli nie masz odpowiednich uprawnień do nadawania, bezpieczniej mieć tylko odbiornik.

0
  • #9 17 Cze 2010 19:41
    Radiowiec 2
    Poziom 31  

Ja używałem do niedawna Uniden BC512. Wspaniały sprzęt. Tak dobry że juz go nie mam bo jeden kolega tak sie napalił że mi spokoju nie dawał więc dla własnego spokoju mu go sprzedałem , ale odbiera super. Pozdrawiam ! :))

0
  • #10 17 Cze 2010 21:38
    tpl
    Poziom 19  

Na znanym portalu akcyjnym można czasami upolować jakiś tani radiotelefon. Mnie udało się niedawno wyrwać Alinco dj-180 za 100 zł z przesyłką. Można zablokować nadajnik oraz zmianę częstotliwości zostawiając na interesującym kanale.
    Powinieneś rozważyć czy potrzebujesz posłuchać czegoś więcej na innych pasmach - wtedy skaner. Jeśli tylko kanały strażackie - wystarczy radiotelefon jednopasmowy, a nie wiadomo czy kiedyś nie będziesz potrzebował nadawać na Waszych kanałach.
    Moim zdaniem: do słuchania jednego kanału wielopasmowy skaner to jest "przerost formy nad treścią"
    Zwróć uwagę na All.... na aktualną aukcję numer 1076428491 za małe pieniądze masz w zasadzie zabytek, ale dobry fachowiec doprowadzi to do pełnej sprawności.

0
  • #11 18 Cze 2010 16:29
    przemek1820
    Poziom 8  

Dzięki za wszystkie wiadomości ale mam jeszcze kilka informacji dla was .chce tylko do nasłuchu nie chce do nadawania wiec jakie mi polecacie albo jak wiecie może ze z waszych kolegów koleżanek ma coś na pasmo 149,1125 B037 to dajcie znać napiszcie może być nasobne ale nie musi . Kupie jak będzie odbierało fale straży pożarnej. Mieszkam w bloku tak ze jak bym miał w domu skaner odbiornik nasłuchowy wtedy antenę na 4 piętro i myślę ze będzie świetny efekt.Piszcie i polecajcie.

0
  Szukaj w 5mln produktów