Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak usunąć zakłócenia audio?

29 Sie 2004 11:59 1279 8
  • Poziom 2  
    Ostatnio podłączyłem telewizor do komputera. Podłączenie jest S-video kabel ma 10 m. Niestety Telewizor nieprzyjemnie "buczy" co jest dość denerwujące. Masy sprawdzałem są dobre. Pewnie wiążę si to z długością kabla. Czy można jakoś temu zaradzić?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 18  
    Nie wiem czy jest to właściwy dział na te zagadnienia,ale problem może polegać na tym że żadne z twoich urządzen nie jest uziemione.Zachodzi więc typowy przepływ sinusoidy po ekranie kabla którym połaczyłeś audio .Zaradzić temu problemowi można poprzez położenie równolegle z masą kabla o grubszym przekroju,ale nie gwarantuje sukcesu albowiem sygnał ten może "odkładać się" gdzies na płycie tv-pozdrawiam
  • Poziom 42  
    Witam! Niewim czy głos w tej sytuacji nie powinien być ekranowany, tym bardziej przy takiej długości kabla, a spróbuj wypiąć przewód z komputera, czy buczenie ustanie. Czasem się zdarza że same karty muzyczne wprowadzają przydźwięk, ale jak wypniesz kabel, a przydźwięk nie ustanie, to na pewno wina kabla.
    Pozdrawiam
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 27  
    Zmiana przewodu na wysokiej jakosci.
  • Poziom 18  
    Wymiana nie zawsze pomaga....bywa tak ze obydwa urządzenia pracuja z róznych faz .Przydałoby sie aby zainteresowany powiedział coś jeszcze na temat swojej instalacji elekttrycznej.
  • Poziom 2  
    Sorry jeżeli wszedłem na nieodpowiednie forum. Zasilanie mam typowe komp. do listwy z uziemieniem a telewizor nie ma uziemienia. Kabel jest gotowy kupiony na giełdzie myśle że napewno ekranowany. Jest podwójny jednym leci s-video z karty grafiki a drugim audio z karty muzycznej. Ten sygnał z kary jest słaby bo na telewizorze muszę mieć duże wzmocnienie chociaż podłączam do wyjscia głośnikowego (mocniejsze niż wyjscie line-out). Im większe wzmocnienie na telewizorze tym bardziej "buczy". Myslałem może o jakimś wzmacniaczu sygnału audio ale ja jestem w tej dziedzinie cieniutki i nie wiem czy by to coś pomogło i czego ewentualnie szkać. Proszę o dalsze sugestie. Pozdrawiam :|
  • Poziom 42  
    Możesz to podłączyć obojętnie pod jaki kolwiek wzmacniacz, na pewno będzie działać, ale nie odpowiedziałeś na pytanie, jak wypniesz kabel z komputera, czy nadal jest przydźwięk? a to jest bardzo ważne.
  • Poziom 2  
    Jak wypnę kabel z karty to przydżwięk znika. Próbowałem podłączyć kompa i TV do tej samej listwy (zgodniść faz). Nic nie pomaga jak również nic nie zmiena gdy poóbowałem podpiąć do wyjscia słuchawkowego w głośnikach komputerowych. Jednym słowem przydżwięk powstaje od razu w momencie podpięcia do czegokolwiek.
    Czy coś można na to poradzić?
  • Poziom 33  
    Witam.
    Przydźwięk przy podłączeniu, jakie opisałeś jest zjawiskiem normalnym, jeżeli wyście z TV nie jest odseparowane lub, gdy zasilacz w TV nie jest separacyjny. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest na torze fonii zastosować transformator akustyczny z przekładnią 1:1 z odizolowaną masą Pasmo przenoszenia wynosi od 4 Hz do 100 KHz. Niestety takie rozwiązanie ma jedną wadę – jest drogie. Dobry trafo lub gotowy układ kosztuje w granicach 500 zł. Oczywiście można znaleźć trafo o wiele taniej np. na Allegro.
    Pozdrawiam.
    :)