Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung UE40B7000 - analog audio

eMCe2 15 Cze 2010 23:26 3441 7
  • #1 15 Cze 2010 23:26
    eMCe2
    Poziom 12  

Witam
    Czy jest możliwość uzyskania jakoś wyjścia z audio analogowym? Czy pozostaje jedynie DAC i konwersja z optycznego cyfrowego na analogowe? Ekstremalnie można by wyprowadzić sygnał bezpośrednio z głośników wbudowanych ale patroszyć nowy sprzęt to trochę szkoda :P Czy istnieje możliwość kupienia/zrobienia przejściówki żeby wyprowadzić ten dźwięk którymś z pozostałych złączy TV?

Mam też pytanko... Czy zewnętrzna karta dźwiękowa do kompa będzie działała bez kompa? Czy bez zainstalowania jest nieużyteczna? Bo taniej niż kupno DAC do domowego audio by wyszedł SoundBlaster zewnętrzny (150PLN)... ma optical input i analog output więc by był si tylko czy zadziała bez komputera tylko jako DAC?

0 7
  • Mitronik
  • #2 16 Cze 2010 07:34
    hojlo1
    Poziom 35  

Znana sprawa - na eurozłączu masz także wyjścia analogowe: L i R.
    Odpowiedni kabelek/przelotka i dalej, jak sobie życzysz. ;)

0
  • Mitronik
  • #3 16 Cze 2010 08:31
    eMCe2
    Poziom 12  

Hmm no z tym eurozlaczem to wiem tylko ze wydawalo mi sie ze w tym TV jest opis component in czyli ze nie ma tam wyjscia...
    mozesz ten temat przyblizyc troche bardziej? tzn sie konkretniej chodzi mi o sam kabel zeby z tv miec na wyjsciu eurozlacze... z eurozlacza sygnaly to juz nie problem wyciagnac...

TV jeszcze nie kupilem ale martwi mnie brak tego audio analogowego bo z tego co wiem glosniki w tv kiepskie a moj amplitunerek stereo nie ma wejscia optycznego ani zadnego cyfrowego... :(

0
  • #4 16 Cze 2010 10:34
    Pablo1964
    Moderator

eMCe2 napisał:
    chodzi mi o sam kabel zeby z tv miec na wyjsciu eurozlacze

Nie rozumiem. Albo tv ma eurozłącze albo nie. Obecność eurozłącza nie jest wynikiem zastosowanego kabla lecz cechą konstrukcyjną modelu.

0
  • #5 16 Cze 2010 10:51
    eMCe2
    Poziom 12  

a jak podaje specyfikacja

Code:

Wejścia & Wyjścia (tył)     
     HDMI      4
    USB    2
    Cyfrowe Audio (Optyczne)    1
    Wejście PC (D-sub)    1
    Wejście Audio PC (Mini Jack)    1
    Component (Y/Pb/Pr)    1 (Mini Jack)
    Composite (AV)    1 (Mini Jack)
    Ethernet (LAN)    1
    Wejście antenowe    1
    Wejście CI (Common Interface)    Tak
    Scart (Eurozłącze)    1 (Mini jack)

także eurozłącza jest minijack wiec jakas przejsciowka jest w zestawie czy cos musze dokupic?
    Tutaj widac to dobrze:
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-ue40b7020-ue40b7000-20090502147.htm
    Czyli rozumiec mam ze to jest w komplecie?

Do tego wystarczy to http://allegro.pl/item1050292550_adapter_scart_rca.html i juz dalej kablami RCA do amplitunera? :>

0
  • #6 16 Cze 2010 11:19
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Tak dla informacji wyjście SCART dostarcza sygnał video i audio tylko z Tunera wbudowanego do TV czyli nie będziesz miał podglądu z innych źródeł, adapter będzie pasował . Jako wejście pracuje normalnie ( scart )

0
  • #7 16 Cze 2010 12:23
    Pablo1964
    Moderator

W tekście jest napisane, że kable scart, composite i component są w wyposażeniu tego tv. Natomiast patrząc na gniazda na fotografii, nie jestem w stanie znaleźć jakiegokolwiek analogowego wyjścia audio.

0
  • #8 16 Cze 2010 15:49
    eMCe2
    Poziom 12  

czyli jak w TV jedynym zrodlem bedzie Nka podpięta przez HDMI to i tak mi sie to nie przyda żeby puścić dźwięk z Nki na amplituner przez TV... tak samo ogladanie filmow via USB, DLNA itp nie da dźwięku na amplituner tak? :(
    Ale Nka też ma wyjście audio analogowe RCA i mogę to podpiąć pod amplituner tylko gdzieś mi się obiło o uszy że może być obraz opóźniony względem dźwięku... czy to prawda? czy na serio jest az taki długi czas przetwarzania w tv?

0