Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Plazma Goodmans GTV42P2 - kiepski obraz

16 Cze 2010 10:22 6955 10
  • Poziom 10  
    Czesc,
    TV plazma Goodmans GTV42P2 (matryca i elektronika Samsung),jest to 5 letni zestaw z oddzielnym tunerem, wszystkie funkcje dzialaja poprawnie oprocz obrazu ktory wyglada tak:

Obraz lekko miga, wszystkie ustawienia obrazu mozna regulowac jednak efekt regulacji jest malo zauwazalny, obraz jest zasniezony a kolory sa przesadzone (regulacja kolor/kontrast/jaskrawosc w pelnym zakresie ale o marnym efekcie) W tle zawsze widac jakies numery ?

Nie znam sie na TV plazmowych, zatrzymalem sie na naprawie tradycyjnych telewizorow jako amator i przyznam ze nie wiem od czego tu zaczac. Chcialbym sie dowiedziec czy przyczyna powyzszych usterek jest wypalona matryca czy wina elektroniki, prosze o podpowiedzi.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Moderator
    beskidenluchs napisał:
    Chcialbym sie dowiedziec czy przyczyna powyzszych usterek jest wypalona matryca czy wina elektroniki,

Wina leży po stronie elektroniki.
  • Poziom 10  
    Dziieki za odpowiedz, sprawdzilem napiecia na zasilaczu wewnatrz panela i wszystkie sa takie jak podano na naklejce referencyjnej, przegladnalem plytki i nie znalazlem zadnych oczywistych uszkodzen jak przepalenia czy wybrzuszone kondensatory.

A tak wyglada obraz kontrolny wywolany z menu serwisowego:
    Wyczytalem tam ze przepracowal 6000 h

Jeszcze nie zagladalem do "media boxu" ale wydaje mi sie ze powinien byc dobry poniewaz wszystkie przewidziane dla niego funkcje dzialaja , na matrycy obraz lekko pulsuje a z modulu Y-board slychac ta pulsacje w okolicy tranzystorow mocy jako pulsujace brzeczenie ,

bylbym wdzieczny za podpowiedzi jak sie dalej za to zabrac
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Moderator
    Sprawdź moduł - Ydrv 6871QDH067B.
  • Spec od monitorów
    Jeśli to jest taki Y-drv jak napisano . to masz chyba panel 42V6 z jego uszkodzeniami.
    Uzuj opcji Szukaj wpisz :42v6 ...i analiza

p.s

Chyba ,że masz inny panel i moduły
    To skoryguj!
  • Poziom 10  
    Witam, ta matryca to model: PDP S42SD-YD05, te monitory mialy 2 rodzaje matryc: LG (panel 42V6) lub Samsung, ten to Samsung

jesli nawet jest inny nr to przynajmniej wiem gdzie szukac, sprawdze, dzieki
  • Spec od monitorów
    Jeśli masz panel S. S42SD-YD05 to moduły powinny być:
    X-MAIN LJ41-02015A
    Y-MAIN LJ41-02016A
    SMPS LS44-00068A (na 26N60 + scalak IC8027 1M0680R )
    * wtmień elki na wyjsciu zwłaszcza С8059

Sprawdz nap. wyj.z zasilacza + nap. wyjściowe Y/X.
    -brak tętnień i wahań wart. nap. zwłąszcza Vs
    jeśli Ok (zgodnie ze stickerem > np. Vs i opisem na złączach) >>

Dla mnie masz problem z CTRL.
  • Poziom 10  
    Sprawdzilem wszystkie elki na wyjsciu i maja obnizona pojemnosci o okolo od 10 do 20% % wg miernika pojemnosci. Nie mam oscyloskopu i napiecia zasilajace mierzylem miernikiem uniwersalnym, ktory wskazuje je stabilnie i wg naklejki referencyjnej. Zamowie i wymienie te obnizone elki dla swietego spokoju.

Czy czesto Wam sie zdazaly uzkodzenia logiki ? Ta logika ma reset ktory po uruchomieniu nie zmienia jakosci obrazu, obraz gasnie na sekunde i powraca w niezmenionym stanie, rozumiem ze w przypadku jej uszkodzenia nie pozostaje mi nic innego jak zakup innej plyty bo wgranie softu w 5 letniej plazmie raczej jest trudne ?

Zauwazylem tez ze te przebarwienia obrazu powiekszaja sie gzy zzomuje obraz proporcjonalnie do obszaru w ktorym wystepuja,

Bylbym wdzieczny za kontynuowanie dyskusji, z gory dzieki
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Właśnie naprawiłem plazmę z takim samym objawem tylko że firmy Medion (w środku samsung - taki sam jak Twój). Uszkodzony był tranzystor Q514 (B80NF1) na płycie Y main. Wstawiłem IRFP250 i nie wiem jak długo pociągnie, ale na razie nie mogę znaleźć oryginału lub jakiegoś zbliżonego zamiennika. Poza tym moduły Z i Y całe do przelutowania.
  • Poziom 17  
    Witam. Mam też na warsztacie taki tv. Tylko to Philips 42PF9946/12. Matryca S 42sd-yd05. Samsung. Mam uszkodzone Q 5014, Q 5015 , zd 5011, r 5125, r 5126. Ale w mym przypadku obciąża nap. Vsc ( pompuje )
  • Poziom 43  
    Żeby się kolejny "klient" z innym jeszcze modelem TV nie podwieszał pod temat - zamykam.
    Jak autor ma coś przeciw - bo dalej naprawia - proszę o kontakt.