Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przestery przy stosunkowo niskiej głośności w radiu Clarion

-NikuS- 16 Jun 2010 13:28 1506 9
    -NikuS-
    Level 12  
    Witam, mam obecnie radio Clarion DXZ958RMP i gdy dam głośność powyżej 22 (skala jest do 33) gdy grają same wysokie (np. jakieś przejście w utworze) jest ok nawet powiedzmy do 30 niekiedy, natomiast gdy dojdzie do tego stopa zaczynają się przestery juz od 22 (zależy od utworu, wacha się ta granica w 20-23). Przestery nie dotyczą tylko basu, charczą też tweetery, no brzmi to ogólnie tak jakby głośniki dostawały za mało mocy, ale wiem, że tak nie jest bo miałem je pod innymi radioodtwarzaczami i znam też dobrze ich możliwości. Jak podpiąłem je na chwile w mostku było lepiej, ale wtedy przy 22 już było bardzo głośno. Czy z radiem jest coś nie tak?
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Masz wzmacniacz? Jaki? Jak ustawiony Gain?
    -NikuS-
    Level 12  
    Alpine MRV F400S, gain prawie na max, przy mostku na 2/3 miałem ustawione. Dodam, że na Pionkach 6800 i 8600 nie mialem tych problemow, gain byl tak samo ustawiony.
    sanders156
    Level 35  
    A czy czasami clarion nie gra glosniej na tych samych ustawieniach gain niz pionki ?? Ilu voltowe wyjscie mialy pionki ??
    -NikuS-
    Level 12  
    Musiałbym być głuchy żeby tego nie ocenić, gra dosyć głośno przy tych 22, ale przy takiej głośności w Pionkach był jeszcze zapas.
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    -NikuS- wrote:
    Alpine MRV F400S, gain prawie na max ...

Określ to w Voltach (Max zupełnie nic nie mówi) i napisz ilu Voltowe masz wyjście w radioodtwarzaczu.
    -NikuS-
    Level 12  
    W radiu mam 4V, a jeśli chodzi o gain to zaznaczyłem na poniższym obrazku czerwonym punktem jak jest przekręcony:

Przestery przy stosunkowo niskiej głośności w radiu Clarion
    sanders156
    Level 35  
    No to przekrec go do samego konca w kierunku 4V i wlancz HP i ciecie na jakies 70Hz
    -NikuS-
    Level 12  
    Dałem na te 4V, wtedy gra najsłabiej, ale kręce volume do 30 i gra głośniej niż wcześniej na 22, a dźwięk poezja :D
    sanders156
    Level 35  
    Bo nie miales gainem dostrojonego RCA odpowiednio , system ma grac poprawnie a nie glosno ;)