Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanie drukowanie na Epsonach z tuszami T0711-0714 np. DX4400

deka87 16 Cze 2010 14:32 7384 8
  • #1 16 Cze 2010 14:32
    deka87
    Poziom 20  

Teoria (jak ktoś wie o co chodzi to można pominąć): Niestety, ale drukarki zliczają poziom tuszu "software'owo" a nie fizycznie (przynajmniej Epson DX4450 itp.), czyli oprogramowanie/sterownik drukarki przelicza sobie ile tuszu zużywa na jednym drukowaniu i po iluś tam drukowaniach stwierdza że wykorzystał już cały tusz, a w rzeczywistości jest go jeszcze całkiem sporo, i nieraz zostaje połowa jak nie więcej w pojemniku a drukarka każe wymienić.
    Dlatego ja powiedziałem sobie dzisiaj że dość tego i kupiłem tusze samoresetujące napełniane tuszem z butli - zobaczymy jak takie rozwiązanie będzie się sprawować.

Mam drukarkę DX4450, do dzisiaj kupowałem zamienniki - trafiały się lepsze i gorsze, w niektórych tusz zasychał, w niektórych nie, ale zawsze po tym jak drukarka wołała o wymianę tuszu, bo niby się skończył zostawało troche tuszu.

Ostatnio niby skończył się czarny więc wyjąłem "zużyty" i włozyłem nowy i co się okazało w "zuzytym" po potrząśnięciu słychać było że jest niewykorzystana ponad połowa tuszu, dzisiaj kończy mi się czarny i postanowiłem kupić tusz z "wiecznym" chipem, czyli samoresetującym się i napełnianym tuszem z butelki.

Stosował już ktoś takie rozwiaząnie i mógłby mi poradzić jakim tuszem napełniać pojemniki i w ogóle jak się z tym obchodzić ?

... a może widział ktoś do kupienia w Polsce system CISS do tych drukarek ?
    W sumie jest to to samo co "wieczny" tusz, ale nie trzeba tak często napełniać, no i jest troche droższy w zakupie.
    W UK na pewno sprzedają bo TUTAJ jest filmik przedstawiający jak zainstalować ten system w drukarce z tej serii (jest to chyba DX4450, a przynajmniej wygląda tak samo).

... a może istnieją jeszcze jakieś inne i bardziej opłacalne rozwiązania ?

0 8
  • #2 16 Cze 2010 20:09
    frontside666
    Poziom 11  

Ja używam już ponad rok. Ogólnie żadnych problemów, warto tylko pamiętać, że jak dosyć szybko wstrzykniesz tusz to może się napowietrzyć i przez kilka minut nie będzie drukować (czyszczenie wtedy nie pomaga). A tak to lać i drukować - myślę, że większość problemów pojawia się gdy ktoś rzadko drukuje/wyłącza drukarkę.

0
  • #3 16 Cze 2010 21:38
    wojtekflis
    Poziom 19  

Polecam tusz TrigonInk lub InkMate z Alpha Chem Co. Tusz niczym nie odbiega od oryginałów. Zbiorniczki samoresetujące z wiecznym chipem nie posiadają gąbki więc nie ma co sie w nich napowietrzać a gdyby nawet tusz dostał bąbelków to jest w nich odpowietrznik. Nie ma żadnych problemów. Ja 2 lata jadę na tych zbiorniczkach i na tym tuszu. Rewelacja. Za komplet dałem 120zł. Teraz można je mieć za ponad połowę taniej.

0
  • #4 16 Cze 2010 21:43
    deka87
    Poziom 20  

Cytat:
    Polecam tusz TrigonInk lub InkMate z Alpha Chem Co.

Mógłbyś podać jakiś zaufany sklep/użytkownika na Allegro gdzie można tanio kupić te tusze ?

0
  • #5 16 Cze 2010 22:17
    wojtekflis
    Poziom 19  

pm_sonet lub refillpoint
    stale zamawiam u pm_sonet. U refillpoint tylko raz zamówiłem ale też polecam

0
  • #6 16 Cze 2010 22:39
    deka87
    Poziom 20  

pm_sonet - właśnie od nich kupiłem samoresetujące tusze, ale tusze w butlach do napełniania do mojej drukarki mają tylko JETTECa.

Moderowany przez rys57:

Link skasowany. Regulamin p.10.11.

0
  • #7 17 Cze 2010 18:27
    wojtekflis
    Poziom 19  

Również stale zamawiam u P_e_P_e

0
  • #8 22 Cze 2010 12:58
    deka87
    Poziom 20  

Tylko czytając to:

Cytat:
    Dzięki temu chipowi nie musisz kupować nowych kartridży, ani ich resetować - drukarka zawsze będzie rozpoznawać, że kartridż jest wypełniony

rozumiem że samemu muszę monitorować poziom tuszu, żeby w przypadku jego wyczerpania nie doszło do zapowietrzenia głowicy ?

0
  • #9 23 Cze 2010 21:55
    wojtekflis
    Poziom 19  

Nie;) Chip jest zaprogramowany tak, że jak będzie krzyczał, że nie ma tuszu to będzie jeszcze ok 1/4 w zbiorniczku. Wydajność na chipach jest taka sama jak na oryginalnych. Z tym, że oryginalne mają gąbki i mniej tuszu wchodzi. Rozbierz oryginalny i popatrz jak wygląda w środku. Te co kupiłeś są przeźroczyste i widać ile zostało tuszu. Aby w czasie drukowania nie zabrakło atramentu radze po każdej blokadzie chipa dolewać tusz do zbiorniczka.

0