Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat dwa dekodery + konwerter Quad - nie działa

wieśmin 16 Cze 2010 14:53 8394 6
  • #1 16 Cze 2010 14:53
    wieśmin
    Poziom 2  

Witam,

Myślałem ze sobie poradzę z tematem ale się poddałem. Kupiłem dwa dekodery Polsatu z dwoma kartami, jeden talerz, konwerter monoblok - po podłączeniu nie działało prawidłowo tj. jak na jednym włączyło pewne kanały to na drugim. Czytałem na forum że to przez różnicę napięć itd. Przed MŚ kupiłem http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/quad-4-tunery/1540-konwerter-maximum-quad-xo-14 dociągnąłem drugi kabel (bezpośrednio połączenie dwa niezależne kable od konwertera do dekodera) - I DALEJ JEST TO SAMO!!!!!!!!!! a mecze trzeba oglądać no i z babami w domu dzielić się czasem, bo jak włącze mecz to im wyłącza jakieś serialiska! Co może być powodem? czy znaczenie ma kolejność wyjść na konwerterze? ustawienia ?

0 6
  • #2 16 Cze 2010 23:10
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Przyczyny są dwie konwerter do wymiany lub szajs polsatu!

-1
  • #3 17 Cze 2010 09:39
    wieśmin
    Poziom 2  

Myślę że i konwerter i dekodery są ok. Po wyłączeniu jednego (obojętnie którego) dekodera z prądu na drugim działa idealnie wszystko. Po włączeniu do zasilania znika część programów i pojawia sie komunikat o braku sygnału na LNB Przyczyna jest gdzie indziej. Czekam na rady bardziej merytoryczne.

0
  • #4 17 Cze 2010 10:10
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Jak wyżej!
    Jeżeli uważasz że jest inna przyczyna to po co pytasz?:D
    Zrób sam.

-1
  • #5 17 Cze 2010 13:09
    wieśmin
    Poziom 2  

dzac4 napisał:
    Jak wyżej!
    Jeżeli uważasz że jest inna przyczyna to po co pytasz?:D
    Zrób sam.

Pytam się w przeciwieństwie do ciebie nie znam przyczyny i rozwiązania.

Dodano po 1 [godziny] 56 [minuty]:

uziom na pewno mam ale przemierzę czy jest faktycznie 0, ale co z ta zamianą faz jak to sprawdzić - miernikiem?jak?

0
  • #6 17 Cze 2010 22:44
    Gipson22
    Poziom 2  

Miałem kiedyś taki sam problem ale z twinem maximum. Podłączałem do niego dwa tunery cyfrowego polsatu i tez nic jak na jednym były wszystkie to zaś na drugim tylko parę kanałów. Pomogła wymiana konwertera i bardzo precyzyjne ustawienie anteny.

0
  • #7 17 Cze 2010 23:12
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Ludzie to potrzeba fazę z innej elektrowni?!
    Ten co to napisał sam jest w wielkiej niewiedzy!:D
    A tylko domniema.
    Śmiech w biały dzień za takie podpowiedzi!
    Odpowiedź już padła.

-1