Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfrowy Polsat dwa dekodery + konwerter Quad - nie działa

16 Jun 2010 14:53 9594 6
  • Level 2  
    Witam,

Myślałem ze sobie poradzę z tematem ale się poddałem. Kupiłem dwa dekodery Polsatu z dwoma kartami, jeden talerz, konwerter monoblok - po podłączeniu nie działało prawidłowo tj. jak na jednym włączyło pewne kanały to na drugim. Czytałem na forum że to przez różnicę napięć itd. Przed MŚ kupiłem http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/quad-4-tunery/1540-konwerter-maximum-quad-xo-14 dociągnąłem drugi kabel (bezpośrednio połączenie dwa niezależne kable od konwertera do dekodera) - I DALEJ JEST TO SAMO!!!!!!!!!! a mecze trzeba oglądać no i z babami w domu dzielić się czasem, bo jak włącze mecz to im wyłącza jakieś serialiska! Co może być powodem? czy znaczenie ma kolejność wyjść na konwerterze? ustawienia ?
  • Conditionally unlocked
    Przyczyny są dwie konwerter do wymiany lub szajs polsatu!
  • Level 2  
    Myślę że i konwerter i dekodery są ok. Po wyłączeniu jednego (obojętnie którego) dekodera z prądu na drugim działa idealnie wszystko. Po włączeniu do zasilania znika część programów i pojawia sie komunikat o braku sygnału na LNB Przyczyna jest gdzie indziej. Czekam na rady bardziej merytoryczne.
  • Conditionally unlocked
    Jak wyżej!
    Jeżeli uważasz że jest inna przyczyna to po co pytasz?:D
    Zrób sam.
  • Level 2  
    dzac4 wrote:
    Jak wyżej!
    Jeżeli uważasz że jest inna przyczyna to po co pytasz?:D
    Zrób sam.

Pytam się w przeciwieństwie do ciebie nie znam przyczyny i rozwiązania.

Dodano po 1 [godziny] 56 [minuty]:

uziom na pewno mam ale przemierzę czy jest faktycznie 0, ale co z ta zamianą faz jak to sprawdzić - miernikiem?jak?
  • Level 1  
    Miałem kiedyś taki sam problem ale z twinem maximum. Podłączałem do niego dwa tunery cyfrowego polsatu i tez nic jak na jednym były wszystkie to zaś na drugim tylko parę kanałów. Pomogła wymiana konwertera i bardzo precyzyjne ustawienie anteny.
  • Conditionally unlocked
    Ludzie to potrzeba fazę z innej elektrowni?!
    Ten co to napisał sam jest w wielkiej niewiedzy!:D
    A tylko domniema.
    Śmiech w biały dzień za takie podpowiedzi!
    Odpowiedź już padła.