Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kabel do Shure SM58s

16 Cze 2010 15:23 6147 8
  • Poziom 10  
    Witam

Kupiłem mikrofon Shure SM58 (wersja z włącznikiem). Nie jestem pewien dlatego pytam:
    Jest to mikrofon mono czy stereo (różne zdanie i opinie słyszałem) Osobiście myślę że jest on mono (w końcu gniazdo XLR, pin 1 - masa, pin 2 - plus - sygnał, pin 3 - minus - sygnał odwrócony w fazie). Chcę do niego sam zrobić sobie kabelek. Zamierzam podłączyć go jak w linku poniżej:
    https://obrazki.elektroda.pl/92_1208453022.jpg
    chodzi mi o Speaker Adapter Cable 2-Wire, przejściówka XLR-Jack Mono.
    Jeżeli ktoś mógłby polecić dobry kabelek i wtyczki do zlutowania takiego przewodu, byłbym wdzięczny.
    Jeżeli w tym co napisałem jest błąd to proszę mnie poprawić. Porady mile widziane
  • Poziom 34  
    Kabel jak najbardziej mono, wtyczki neutrik, przewód sommer cable i będzie wporządku.
  • Poziom 10  
    A czy taki przewód Sommer cable to dobry wybór?
    SOMMER CABLE - SC-SPIRIT XXL
  • Poziom 12  
    flagowy mikrofon shure, jak najbardziej mono, wtyki neutrick, kabel polecam PM-01 polski kabel produkowany przez Technokabel, używam od lat na estradzie, mam ich ok. kilometra różnej długości, bardzo dobre parametry etc.
  • Poziom 34  
    Ten sommer to seria gitarowa więc to nienajlepszy pomysł, dobry będzie np. SC-Primus.
  • Poziom 43  
    "Speaker Adapter Cable 2-Wire", to schemat połączeń przewodu kolumnowego.
    Schemat z wtykiem jack mono (poł. niesymetryczne) masz trzeci od góry: https://obrazki.elektroda.pl/2_1226080163.jpg
    Do czego będziesz podłączał mikrofon że chcesz użyć wtyku jack mono?

Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    nanek napisał:
    Witam
    chodzi mi o Speaker Adapter Cable 2-Wire, przejściówka XLR-Jack Mono.
    Jeżeli ktoś mógłby polecić dobry kabelek i wtyczki do zlutowania takiego przewodu, byłbym wdzięczny.
    Jeżeli w tym co napisałem jest błąd to proszę mnie poprawić. Porady mile widziane

Pierwsza rzecz - lutuj symetrycznie. Co jak co, ale niesymetryki jakością nie pasują do produktów Shure. Tym bardziej powyżej 10 m.
    Pin1 -> Pin1 (masa)
    Pin2 -> Pin2 (signal+)
    Pin3 -> Pin3 (signal-)

Dość często teraz psują się chińskie XLR-ki (nie mówiąc o rezystancji dielektryka i parametrach ekranowania). Ja używam sprawdzonych produktów Proela i Neutrika, zwłaszcza końcówek NC3MXX i NC3FXX (poszukaj na Allegro - oryginalne mają hologram na obwódce wtyku (tam, gdzie pisze NEUTRIK).
  • Poziom 41  
    nanek, ten schemat to schemat połączenia dla głośników nie mikrofonów. Musisz zrobić kabel XLR-XLR. Z normalnym kablem mikrofonowym - dwie żyły w ekranie.
    Kabel firmy sommer a wtyczki neutrk albo amphenol.

na pinie 3 sygnał nie jest odwrócony w fazie!

Gdzie chcesz podłączyć ten kabel?
  • Poziom 35  
    1 - masa
    2 - gorący (jeden koniec cewki)
    3 - zimny (drugi koniec cewki)

Przy kablu symetrycznym ekran do 1, przy niesymetrycznym zwieramy 1 i 3. Można też dać symetryczny kabel i na końcu zewrzeć przewód połączony z pinem 3 do masy.

Wtyczki XLR Neutrik, Amphenol. Jack 6,3mm - polecam Amphenol. Kable - tak jak koledzy napisali Sommer, Belden, Technokabel (mało znany, ale fajny), Klotz MY206, Cordial CMK 222. Wyższa klasa (grubsze i rzadziej widywane na scenie): Klotz MC 2000, MC 5000, Cordial CMTOP 222, CMK Road 250 (jak wyżej). W ogóle, co się zastanawiać do 1 kabla 10 metrowego... I tak jakość zależeć będzie od ciebie (staranne lutowanie).

--
    pozdrawiam
    Hefi