Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam tematu pracy dyplomowej...

LuznyTomasz 29 Sie 2004 14:06 1224 5
  • #1 29 Sie 2004 14:06
    LuznyTomasz
    Poziom 15  

... kiedyś cię znajdę! Znajdę Cię!!!"
    Sprawa dla mnie wielkiej wagi. Od października zaczynam V rok elektroniki i nie mam wybranego jeszcze tematu pracy dyplomowej. Chcę zgłosić własny, mniej więcej wiem co chciałbym robić ale nie potrafię tego złożyć jakoś do kupy. Myślałem długo o układzie mikroprocesorowym który na pomocą kabla lub nawet fal radiowych komunikował się z innym układzikiem mierzącym jakąś wielkość (jakieś napięcie). Procesorek podpiąłbym za pomocą RS232 do komputera i w Builderze napisał jakiś program do obsługi. Problem jest w tym co będę mierzył! Ciekawym pomysłem byłaby stacja meteorologoczna, ale ktoś u mnie na roku robi coś podobnego.
    Drugim pomysłem jest wykorzystanie GPS ale na tym niestety kompletnie nie mam pomysłu do czego to ustrojstwo wykorzystać.
    Od bidy zostaje mi jeszcze jakiś program komputerowy.
    Jeśli nie jesteś w stanie mi pomóc to życz mi powodzenia :)

0 5
  • #2 29 Sie 2004 14:55
    webster
    Poziom 13  

witam
    jak na moj gust to takie stacje pogodowe sa dosyc oklepane ;) no ale wiesz - wybor nalezy do Ciebie
    co do pomyslu to w tym roku byla u mnie ciekawa praca, jednak nie wykorzystywala ona kompa, jesli chcesz go za wszelka cene wykorzystac to nie wchodzi w gre... ;)
    projekt byl nastepujacy : "pomiar czasu zjazdu narciarza na stoku" :D
    ogolnie chodzilo o to ze jak przekraczal bramke startowa to sie wlaczal stoper i jak linie mety przekroczyl ( fotokomorka) dostal sygnal radiowy i zatrzymywal stoper
    sterowane bodajze z 2051 i do tego jakis wyswietlacz LED
    ogolnie bardzo fajny projekt i ciekawe wykonanie

0
  • #3 29 Sie 2004 18:18
    olekewaagata
    Poziom 25  

Tematów pracy dyplomowej jest bardzo dużo, zależy tylko ile się umie i ile takiemu tematowi chce się poswiecić czasu.
    Od dawna są stosowane termiczne głowice drukujace np w kasach fiskalnych. Są małe,zasilane 5V i tansze modele mozna już dostac za 150 zł. Tematem pracy byłby sterownik na mikroprocesorze do takiej głowicy który umozliwiałby wydrukowanie tekstu przesłanego z PC-ta po COM-ie. Mam głowice i opis.
    Zaznaczam że jest to praca dość ambitna i trochę pracochłonna ale całkowicie do wykonania (sam musiałem cos takiego zrobic). Innym tematem to np. sonda do pomiaru głębokości wody, tez na procku. Tutaj tylko jest jeden mankament, że trzeba dokupic głowice nadawczo-odbiorczą ultradzwiekową za około 300 zł. Samemu tego nie idzie zrobic. Wyswietlanie wyników pomiaru na LCD.

0
  • #4 30 Sie 2004 21:17
    LuznyTomasz
    Poziom 15  

Sonda ... Ja myślałem o pulsometrze dla biegaczy, który sygnalizowałby przekroczenie pewnej ilości uderzeń serca na minutę. Jak ocenicie ten pomysł?

0
  • #5 30 Sie 2004 21:44
    Kakalia
    Poziom 18  

Witam wszystkich, sam szukam jakiegos konkretnego temu do pracy. Osobiscie zajmuje sie wzmacniaczami, kolumnami i ogolnie AUDIO i chcialbym wykonac jakas prace zwiazana z moimi zainteresowaniami.
    Zastanawialem sie nad ukladem ktory bada wzmacniacze (sprawnosc, czestotliwosc przenoszenia, wzmocnienie, THD , itd.) jednak zbytnio nie mam koncepcji na czym to wykonac, jaki procek, jakis uklad przykladowy??
    Jezeli ktos kiedys sie spotkal z podobnym pomyslaem i ma cosik na ten temat lub pokrewny to prosze o odpowiedz.

Pozdro for all.

0
  • #6 30 Sie 2004 23:09
    Slawi
    Poziom 20  

Witam!

W technikum jeden z moich kolegow wykonal ciekawe urzadzonko na prace dyplomowa- byl to miernik wydzielanego ciepla w radiatorze. Wyskalowany byl jak dobrze pamietam w watach.

Praca ta byla bardzo efektowna gdyz po odlaczeniu badanego radiatora bylo widac jak drastycznie spada wydzielane cieplo.

Powodzenia!!!

0