Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba L30-134 - ciemny ekran

viacheslav 16 Cze 2010 19:28 2299 0
    viacheslav
    Poziom 2  
    Mam problem z Toshibą L30-134. Mianowicie ekran cały czas świeci "na pół gwizdka", jakby działał na baterii albo z przymknietą klapą. Klawisze funkcyjne działąją ale nie przynosi to efektu. Sytuacja pojawiła się po wymianie zawiasów. Przeszukałem już forum i podejrzewam, że jest to problem z tzw. lid switchem, niestety nie wiem gdzie on jest, jak wygląda i jak mogę to sprawdzić. Będę wdzięczny za wskazówkę.

a..
    Nie wiem czy to ten lid switch, ale nad wyświetlaczem w klapie są haczyki wchodzące po zamknięciu w otwory pod klawiaturą na krawędzi laptopa.Gaszą ekran po zamknięciu laptopa. Po przyciśnięciu tej blaszki śrubokrętem ekran gaśnie do powiedzmy 5%. W tym momencie mam jakieś 50% i nie zmienia się nawet po przejściu na baterie, zmienianiu opcji zarządzania energią czy używaniu klawiszy funkcyjnych, słoneczko się zmniejsza a nasilenia światła cały czas takie samo ani ciemne ani jasne.
    Wcześnie przed wymianą klawiszy czasem ekran migotał, jaśniał i ciemniał ale jak dopchnąłem listwę nad klawiatura wskakiwało. Teraz to już nie pomaga, coś jest poluzowane???