Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z najnowszym Bluesoleil

gutekhkey 16 Cze 2010 22:02 1088 0
  • #1 16 Cze 2010 22:02
    gutekhkey
    Poziom 8  

Witam.

Ostatnio zainstalowałem sobie najnowsze oprogramowanie Bluesoleil ver. 6.2.227.11. Poprzednio miałem dużo starszą wersję tego softu (ver. 2.3).

Posiadam także słuchawkę bluetooth, którą używam jednocześnie do telefonu oraz rozmów przez skype'a (model słuchawki: Nokia BH-104).
    Na starym Bluesoleil działało idealnie, ale na nowym sofcie już nie chce.

Otóż nie działa mikrofon - tzn. jest widziany w systemie i w skype jako Bluetooth SCO audio, ale jak ustawiam na to urządzenie to pasek głośności nie rusza się.
    Czyli tak jakby był wyciszony.
    Słuchawka normalnie wszystkie dźwięki z systemu odtwarza.

Jakieś pomysły?

Nie chciałbym rezygnować z tego nowego Blusoleila, ponieważ jest dużo lepszy i wygodniejszy w obsłudze, ale chciałbym też mieć możliwość rozmów przez skype'a.

Może ktoś już bawił się w taki sposób (słuchawka BT do skype), może miał podobne problemy z nowszą wersją Bluesoleila?

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

EDIT:
    Pobrałem najnowszą wersję Bluesoleil v. 6.4.314.3 (okazuje się, że nie miałem NAJNOWSZEJ wersji).
    Mikrofon w słuchawce już działa - okazuje się, że w tej wersji 6.4 potrzeba było obsługi VoIP.
    Ale z kolei powstał kolejny problem - niemiłosierny szum podczas rozmów przez skype'a.
    Suwak głośności mikrofonu w ustawieniach skype jest na minimum, mimo to nadal słyszę się jakbym pluł do tej słuchawki (korzystam z echo123).

Można w jakiś sposób przyciszyć mikrofon w jakichś ustawieniach bluesoleil? (w wersji BS 2.3 mikrofon działał poprawnie).

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo