Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hydrofor Mr.Gardener-nie wyłącza się-ciągle pompuje

16 Cze 2010 21:58 13647 18
 • Poziom 14  
  Witam. Zakupiłem taki hydrofor:
  Hydrofor Mr.Gardener-nie wyłącza się-ciągle pompuje Hydrofor Mr.Gardener-nie wyłącza się-ciągle pompuje
  I moje pytanie brzmi: jak wyregulować wyłącznik ciśnieniowy żeby wyłączał pompę przy ok 4,5-5bar? Jak zdjąłem obudowę od wyłącznika ciśnieniowego to są dwa pokrętła. Czytałem, że trzeba napompować powietrza do zbiornika - czy to prawda? Mam 20L ile trzeba napompować bar? Teraz hydrofor jest tak dziwnie ustawiony, że jak zakręcę odpływ to zegar staje na 4,1 bar i dalej nie idzie, pompa również ciągle pompuje i się w ogóle nie wyłącza. Na zbiorniku mam zaworek(taki jak przy kole w samochodzie) i z niego spuściłem całe powietrze tak, że zaczęła lecieć woda. Czy stamtąd w ogóle powinna lecieć woda? Co mam nie tak?
 • Poziom 24  
  Kolego masz zbiornik przeponową i spuszczając powietrze zrobiłeś mu " krzywdę" .Sprawdź w danych technicznych ciśnienie wstępne( Ok. 1,5 bar )I napompować je właśnie przez ten "wentylek". Co do ciśnienia nie jestem pewien na 100%, ale powinno być w tych granicach. Pozdrawiam.
 • Poziom 14  
  A czy jak będę pompował to mam wodę spuścić? Co masz na myśli mówiąc ze zrobiłem mu krzywdę? Czy to znaczy ze popsułem hydrofor?
 • Pomocny post
  Poziom 24  
  Tak woda powinna być spuszczona i wstępnie napompuj do 1,5 bara .Nie popsułeś jest do odratowania.
 • Poziom 14  
  Ok, jutro napompuje do 1.5 bara i zobaczę jaka będzie reakcja. A to 1.5 bara mam mieć na zegarze w hydroforze czy na pistolecie do pompowania?

  Proszę poprawić pisownię wszystkich postów. [retrofood]
 • Poziom 14  
  Napompowałem do zbiornika 1,5 bar(tyle pokazało mi na pistolecie). Pampa nadal pompuje do 4 bar i się nie wyłącza. Na wyłączniku ciśnieniowym jest napisane, że powinna się wyłączać przy 3,8 bar, a włączać przy 1,8 bar, jednak tak nie jest. Jak to naprawić?
 • Poziom 28  
  Jak kupiłeś, to była instrukcja, której nie czytałeś. Uruchom hydrofor zgodnie z instrucją. Jeśli nie działa prawidłowo to oddaj go na gwarancji. Jeśli nie potrafisz, to poproś kogoś kto ma tym jakieś pojęcie, bo zrobisz krzywdę sobie albo zepsujesz hydrofor.
 • Poziom 14  
  Właśnie, że kupiłem używany i nie było instrukcji obsługi, więc dlatego zwracam się o pomoc na forum.
 • Poziom 36  
  Pokaż ten wyłącznik ciśnieniowy.
 • Poziom 21  
  Może Ci pomoże
  "Może to być opróżnienie części powietrznej zbiornika przeponowego (pęknięta przepona lub nieszczelny zawór). Żeby to stwierdzić, należy sprawdzić ciśnienie powietrza w zbiorniku. Można to zrobić za pomocą manometru do kół samochodowych podłączonego do wentyla na obudowie zbiornika. Ciśnienie w nieuszkodzonym zbiorniku powinno wynosić około 1 bara (1 atmosfera techniczna, 0,1 MPa). Jeśli jest niższe, można dopompować trochę powietrza. Jeśli podczas pompowania będzie słychać bulgotanie lub w wentylu pojawi się woda, to znaczy, że przepona jest uszkodzona i trzeba wymienić zbiornik hydroforowy."
  Może nie od razu zbiornik ale przeponę można sprawdzić.
  Zobacz jeszcze raz czy nie ma wody bo to mogła być woda skroplona przy sprężaniu powietrza (tak jak jest to w sprężarkach powietrza) jeżeli jest tam woda po 1 procesie sprężania to może być przepona
 • Poziom 36  
  Najpierw trzeba zmniejszyć nastawę wyłącznika bo pompa nie wyrabia.
 • Poziom 14  
  W zbiorniku jest ok. 1,5 atmosfer. Spuszczając delikatnie powietrze z zaworka leci woda. Dodaję zdjęcia wyłącznika. Powiedźcie czy samemu grzebać czy oddać sprzedającemu-dał mi 14 dni gwarancji rozruchowej.


  Hydrofor Mr.Gardener-nie wyłącza się-ciągle pompuje Hydrofor Mr.Gardener-nie wyłącza się-ciągle pompuje
 • Poziom 21  
  Jak dla mnie przepona uszkodzona ...Ale to moja subiektywna opinia poczekaj na opinie innych bo mogę się mylić .Wydaje mi się ze odkręcając nakrętkę na tej dużej sprężynie zmniejszasz górny zakres odcięcia sprężarki co by było logiczne ale ostatni raz regulowałem taki wyłącznik jakiś czas temu i już nie pamiętam szczerze mówiąc.
 • Pomocny post
  Poziom 36  
  Ustaw ten wyłącznik, jak będzie wariować to będziesz się martwił przeponą.
 • Poziom 14  
  niutat napisał:
  Ustaw ten wyłącznik

  Ustawiłem wyłącznik i pomogło. Pompa pompuje do 3,8 bar i się wyłącza, a jak spadnie ciśnienie do 1,8 bar to się włącza. Dzięki za pomoc.

  Mam jeszcze jedno pytanie: jak obniżyć ciśnienie wody odpływającej z hydroforu. Mam aktualnie 3,4 bar podczas pracy pompy i wydaje mi się, że to za dużo.
 • Poziom 36  
  Możesz jeszcze obniżyć ciśnienie na wyłączniku albo dorobić jakiś reduktor.
 • Poziom 14  
  Chodzi mi o to, żeby pompa się nie męczyła i dlatego chciałem mniejsze ciśnienie.
 • Poziom 21  
  Zmniejsz ciśnienie jeszcze bardziej na tym wyłączniku, do takiego jakie odpowiada Ci ciśnienie w kranie.Tylko pamiętaj,że jak zmniejszasz górna granice to dobrze by było zmniejszyć tez dolną.Inaczej zmniejszysz tylko ciśnienie a pompa będzie włączać się przez to częściej.