Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon i350 drukuje na biało

16 Cze 2010 22:31 4823 11
  • Poziom 8  
    Witam.
    Zaczęło się od tego, że w czarnym wydruku były białe pasy w regularnych odstępach (wydruk kolorowy ok), więc wyczyściłem głowicę, ale nie dało to efektu. Wyczytałem gdzieś jak zresetować pamięć drukarki i postąpiłem wg. instrukcji.
    Od tego momentu drukarka "drukuje na biało" zarówno w kolorze jak i w czarnym. Podczas wydruku karetka normalnie jeździ, ale kartki wychodzą zupełnie czyste. Chciałem wgrać nowe firmware, ale niestety nie mogę znaleźć.
    Ktoś może mi pomóc?
  • Poziom 19  
    Drukarkę resetuję się jeśli został zapełniony licznik pampersa (absorbera tuszu). W innych przypadkach się nie resetuje.

Dodano po 58 [sekundy]:

Nie zresetowałeś pamięci drukarki tylko cały eeprom. Mogłeś usunąć soft. Mi się to zdarzyło ale zrobiłe kopię i wgrałem na nowo
  • Poziom 8  
    W związku z tym co mogę teraz zrobić, żeby zaczęła drukować? A gdyby ktoś zrobił mi właśnie taką kopię softu jak Ty i mi przesłał to po wgraniu działałoby? Lub skąd wziąć takie cos?
  • Poziom 19  
    Ja tej drukarki już nie posiadam. Szukaj może na forum będzie. Jest też opcja, że głowica spalona. Jak masz dostęp do takiej drukarki lub innej do której pasuje głowica to sprawdź. Może to wcale nie wina eksperymentu z resetem a tylko uszkodzona głowica
  • Poziom 8  
    Jedyne co znalazłem to firmware na tej stronie http://www.givemefile.net/firmwares/printers/canon/i350.html ale pech, że akurat jest chwilowo niedostępne. Program i350tool chyba tez nie jest w stanie mi pomóc. A niestety głowicy z takiej ani podobnej drukarki nie mam skąd wziąć.
    Ps. A ile czasu zajmuje spłynięcie tuszy do głowicy po takim konkretnym czyszczeniu? Tusze to zamienniki activjet.
  • Poziom 19  
    Chwila moment. Ale jeśli uszkodzona głowica to nic nie da. Sprawdź czy w ogóle na chusteczkę tusz leci.
  • Poziom 8  
    Zaczęło wywalać mi błąd 5200 czyli chyba głowica do bani...
  • Poziom 19  
    KOD BŁĘDU OPIS
    2 błyski Carriage Error
    6 błysków Błąd temperatury wewnętrznej
    Uszkodzona głowica drukująca
    7 błysków "Waste Ink"->tzw.Pampers pełny.
    8 błysków Zbyt duży wzrost temperatury
    Uszkodzona głowica drukująca
    9 błysków Błąd pamięci EEPROM
    10 błysków Brak głowicy drukującej, uszkodzona głowica,uszkodzona
    taśma lącząca głowicę,uszkodzone złącze (styki) głowicy
  • Poziom 8  
    mam 8 błysków... czyli wszystko jasne, drukarka do wywalenia, dzięki za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Nie warto kupować głowicy. Znalazłem za ponad 200zł nową. Na allegro poszukaj uszkodzonej drukarki ze sprawną głowicą. Do 50zł można wylicytować. Pozdrawiam:)
  • Poziom 1  
    Miałem przed chilą ten sam problem z Canonem IP 4000. Wsadziłem głowicę chamsko pod ciepłą wodę i umyłem całą dokładnie. Elektronika się zalała, ale potem dokładnie ją suszarką wysuszyłem. Chciałem odkręcić śruby pod głowicą, ale złamałem tylko 2 śrubokręty. Widać, że "Made in Japan".
    Co prawda kolor dalej nie działa, ale czarny drukuje i nie wyrzuca błędu. Do czasu kupna nowej głowicy (albo drukarki...) może być. :)
  • Poziom 27  
    Mam pytanie do serwisantów. Czy głowica w IP 4000 jest taka sama jak w ip 4200?