Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6100 nie włącza się

16 Cze 2010 23:20 957 3
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam problem z niemal zabytkowym telefonem który dla klientki ma wartość sentymentalną.Nokia 6100 a problem wygląda następująco-po włączeniu telefonu ekran podświetla się na niebiesko, a po upływie 2 sekund całość wyłącza się.Nie wyświetla ekranu powitalnego.W trakcie ładowania ładowania ekran pokazuje ikonę postępu ładowania.Jaka może być przyczyna takiego zachowania?
  • Poziom 41  
    Najprawdopodobniej soft - ale do tego potrzebny box :-(
  • Poziom 2  
    Witam.Problem z softem jest jak najbardziej możliwy,ale zacząłem od dokładnego oczyszczenia..W efekcie załącza się podświetlenie klawiatury,telefon prosi o włożenie karty SIM...i wyłącza się.Ponieważ telefon mam w tej chwili rozłożony,proszę o radę kolegów.Czy dać sobie spokój z dalszym szukaniem usterki hardware i od razu przejść do softu,czy też jednak może być coś uszkodzone i gdzie skoncentrować się na poszukiwaniach?

Dodano po 40 [minuty]:

Witam ponownie..Problem niejako rozwiązał się sam...Telefon ma swoje lata a jego stan techniczny również pozostawia dużo do życzenia...Dokładne oględziny korpusu ujawniło jego pęknięcie.Rzeczą normalną są oględziny i badanie płyty głównej również pod kątem ew.uszkodzeń mechanicznych.Uszkodzone są ścieżki(mikropęknięcia)na płycie głównej i to one są sprawcą problemu...Profilaktyczne połączenie pękniętych ścieżek przywróciło poprawne działanie telefonu.Ponieważ klientka chce mieć ten telefon działający,więc pytanie...Czy ktoś ma na zbyciu korpus i płytę główną Nokii 6100?Połatane ścieżki funkcjonują ale to prowizorka której nie zwrócę klientce jako naprawioną...
  • Spec od GSM
    Jak wypatrzyłeś że ścieżki są pęknięte i które ścieżki nie kontaktowały?
    Zawsze prędzej puszczą luty pod BGA niż same ścieżki..