Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie silnika 3f o oznaczeniu y/y 430/1370

17 Jun 2010 10:00 2306 5
  • Level 10  
    jak w temacie nabyłem wciągarkę po cenie złomu na tabliczce silnika oznaczenie y/y 430/1370 obr/min .Jak wykombinować sterowanie tego silnika lewo-prawo,i mieć wybór prędkości obrotowej.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 36  
    Może coś takiego: Link
    Musisz też uwzględnić krańcówkę zabezpieczającą linę przed zerwaniem przez wciągarkę.
  • Moderator of the Technical section
    pawel3 wrote:
    jak w temacie nabyłem wciągarkę po cenie złomu na tabliczce silnika oznaczenie y/y 430/1370 obr/min .Jak wykombinować sterowanie tego silnika lewo-prawo,i mieć wybór prędkości obrotowej.

Najlepiej, gdybyś zamieścił foto tabliczki zaciskowej. Zresztą schemat lub opis powinny być wewnątrz pokrywki.
  • Level 10  
    W ten sposób było to połączone ,nie było przy tej wciągarce pilota ani pokrywek jedyne co zostało to trzy styczniki dwa od zmiany kierunku obrotów a trzeci był połączony jak na rysunku ,styczniki będą nowe dlatego że te co są mają cewki na 42V, a ja nie mam takiego transformatorka ,dziwi mnie dlaczego 1u i 1w są poprowadzone przez styki NC stycznika a 1v bezpośrednio do L2 przed stycznikiem.

Podłączenie silnika 3f o oznaczeniu y/y 430/1370
  • Helpful post
    Moderator of Electricity
    Quote:
    dziwi mnie dlaczego 1u i 1w są poprowadzone przez styki NC stycznika a 1v bezpośrednio do L2 przed stycznikiem.

W ten sposób ktoś zrealizował zmianę prędkości obrotowej silnika, oszczędził jeden stycznik ale jest to zrobione bardzo amatorsko. Powinno być zamiast tego jednego, dwa styczniki. Ten silnik ma dwa oddzielne uzwojenia, jedno na 430 obr/min, a drugie na 1370 obr/min. Zasilanie powinno być przełączane pomiędzy zaciskami 1U, 1V, 1W, a zaciskami 2U, 2V, 2W.
  • Level 10  
    Masz rację zasilanie silnika poprowadzone przez styki pomocnicze to zły pomysł założę dwa styczniki.