Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SRS 5602 zmiana programów

karlewski1 17 Cze 2010 10:51 3623 5
  • #1 17 Cze 2010 10:51
    karlewski1
    Poziom 2  

Witajcie.
    Mam problem ze zmywarką Bosch 5602.
    Jakiś czas temu przestała wypompowywać wodę w końcowym płukaniu, przeczyściłem wszelkie przewody wyczyściłem i pompę jest ok. pompa pracuje aż za bardzo.
    Zauważyłem z lewej strony przed czyszczeniem czerwony pływak włączający ale czasowo, jakiś przełącznik.
    Po czyszczeniu wogóle nie reaguje pływak, przełącznik podnoszę ręcznie i pompa się załącza.
    Przy programie płuczącącym był czas 15 minut (na początku pobierania wody ten pływak podnosił się), po czyszczeniu skrócił się do 13 min.
    Również skrócił się czas pobierania wody z sieci?
    Jaka jest przyczyna?
    Czy ktoś już walczył z programowaniem programatora w zmywarce Bosch?
    Pomocy ....

0 5
  • #2 17 Cze 2010 11:40
    Andrzej G
    Specjalista AGD

Po prostu zmywarka po czyszczeniu pracuje prawidłowo. Ten pływak nie powinien podnosić się przy nabieraniu wody

1
  • #3 17 Cze 2010 14:15
    karlewski1
    Poziom 2  

to dlaczego skrucił się program płukania i z ramienia górnego nie leci woda a pompa pracuje bo slychać, nie turbinka pompa?

1
  • #4 17 Cze 2010 16:03
    Andrzej G
    Specjalista AGD

Trzeba więc zacząć od tego czy ilość wody jest wystarczająca. Czy woda najpierw gromadzi się w płaszczu, a następnie wpływa do komory myjącej. Może nie wszystko jest dokładnie wyczyszczone (tam przy pływaku). Inna sprawa to czy działa przełącznik naprzemiennego mycia (góra lub dół) ewentualnie czy dysze w śmigle nie są pozapychane.
    Czasy na poszczególnych programach ulegają zmianie w zależności od przebiegu ostatniego programu (czystość wody itp.)
    A jak sprawa Cię przerasta to lepiej wezwać fachowca.

0
  • #5 17 Cze 2010 18:53
    karlewski1
    Poziom 2  

woda nalewa się do poziomu kreski na płaszczu, tak następnie wpływa do komory myjącej pływak rozebrałem na częsci pierwsze wyczyszczony jak nowy łącznie z takim kapslem powyżej, co do przełącznika o który ci chodzi ten przy pływaku czy przy tym kapslu powyżej, jak sprawdzić ten przy kapslu bo przy pływaku działa jak podnoszę taki patyk plastikowy, dysze w śmigle dolnym i górnym są ok.
    ambicja mnie przerasta lecz co byś radził oprócz servisu
    pozdrawiam...Marek

0
  • #6 17 Cze 2010 19:56
    Andrzej G
    Specjalista AGD

karlewski1 napisał:
    woda nalewa się do poziomu kreski na płaszczu

Rozumiem, że do samej góry płaszcza? Ale bardziej mi chodziło ile wody po nabraniu jest w komorze myjącej.
    karlewski1 napisał:

co do przełącznika o który ci chodzi

Chodziło mi o układ kierowania strumienia wody raz na jedno śmigło, a raz na drugie, który znajduje się pod komorą myjącą.
    Ogólnie wydaje mi się, że Twoja nieznajomość zasady działania tej zmywarki prowadzi do fałszywych wniosków. Ustaw normalny program i jak masz czas to obserwuj co się dzieje, ale nie tylko przez chwilę lecz cały cykl. Wydaje mi się, że będzie wszystko ok.

0