Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wysokie obroty na biegu jałowym

endriu2424 17 Cze 2010 11:48 3775 2
  • #1 17 Cze 2010 11:48
    endriu2424
    Poziom 10  

Witam
    Posiadam voyagera 2,5l benzyna z 1994 roku. Chciałbym się dowiedzieć czy resetując błędy komputera przez zdjęcie klemy z aku komputer na nowo skoryguje obroty biegu jałowego czyli w moim przypadku je obniży. Czy po prostu po uruchomieniu będę miał je na takim poziomie jak mam teraz. Obecnie są na poziomie 1100 obr.
    Chcę jeszcze nadmienic ze niedawno wymieniałem sondę lambda i po wymianie nie sciagałem klemy z aku bo błąd znikną a silnik zaczął chodzić stabilnie.
    Pozdrawiam

0 2
  • #2 17 Cze 2010 17:53
    slaff
    Poziom 15  

Z reguły po zdjęciu klem samochód chodzi na fabrycznych ustawieniach i po jakimś czasie komputer koryguje ustawienia, w niektórych samochodach było to do momentu włączenia się wentylatora chłodnicy. Czyli zostawić go aż się zagrzeje i włączy wentylator. Jeśli nadal trzyma wysokie obroty to wina leży gdzieś indziej, przepływomierz może regulator wolnych obrotów. Zdjęcie klem w niczym nie zaszkodzi (poza rozkodowaniem radia), a spróbować trzeba.

0
  • #3 20 Lip 2010 18:32
    voyag
    Poziom 1  

Witam!
    I jak udało się coś ustalić z tym voyagerem??
    Ja mam takie samo auto tylko z 1992 r. i mam podobny problem.
    Gdy odpale silnik obroty są na normalnym poziomie (ok. 1000) ale po 2/3 min. wzrastają na 1800 na jałowym biegu i się tak utrzymują.
    Wymieniłem właśnie termostat bo słyszałem, że jego wada może mieć wpływ na regulację obrotów, ale nic to nie dało...
    Nie mam za bardzo pomysłu co to może być.
    Proszę o pomoc...

2