Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo s70 problem z ogrzewaniem tylnej szyby

17 Jun 2010 15:02 2048 12
  • Level 9  
    Witam mam problem z ogrzewaniem tylnej szyby i lusterek - nie dziala, kupiłem nowy wyłącznik i to samo kontrolka na wyłączniku sie nie zapala. gdzie tkwi problem? aha ten wyłącznik powinien byc bistabilny czy monostabilny gdyz kupilem uzywany i moze on tez jest niesprawny....
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Level 13  
    Witam
    Przede wszystkim należałoby sprawdzić bezpieczniki, a w następnej kolejności napięcie na przewodach przy wyłączniku
    Pozdrawiam
  • Level 9  
    Bezpiecznik jest ok, sprawdzilbym napiecie na wyłączniku ale nie wiem na ktorych pinach
    pozdrawiam

Dodano po 5 [godziny] 1 [minuty]:

sprawdzilem i bezpiecznik jest ok nie ma napiecia na przewodach dochodzacych do wyłącznika.... gdzie teraz szukac przyczyny???
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Level 15  
    który bezpiecznik 14 ??

sprawdź 29 on zasila logikę przekaźnika podgrzewania szyby i lusterek
  • Level 9  
    wszystkie bezpieczniki sa ok dodam jeszcze ze po włączeniu swiateł mijania przełącznik swieci
  • Level 15  
    podświetlanie to jeszcze inna bajka, czy na włączonym zapłonie jest napięcie na 29 ?
  • Level 9  
    Tak jest...
  • Level 15  
    to po kablach do przekaźnika pod spodem skrzyni bezpieczników dostęp od wewnątrz

który rok s70 ?
  • Level 9  
    Rok produkcji 1999 czyli teraz gdzie mam szukac po zabardzo nie rozumiem i gdzie znależć przekażnik od tej szyby?
  • Level 13  
    Przekażnik od ogrzewania szyby znajduje się przy listwie bezpieczników w kabinie
    Jeśli nie jestś pewien który przekaźnik jest od ogrzewania szyby sprawdz w schemacie bezpieczników i przekaźników
  • Level 9  
    u mnie bezpieczniki sa pod maska czyli tego przekażnika mam szukac pod bezpiecznikami czy gdzie?? a skad zdobyc taki schemat??
  • Level 9  
    Mam pytanie który to przekaźnik odpowiada za ogrzewanie tylnej szyby?
  • Level 9  
    Może ktoś ma schemat elektryczny do tego auta?