Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

słaby sygnał z anteny kierunkowej

komp12 17 Cze 2010 16:56 5119 7
  • #1 17 Cze 2010 16:56
    komp12
    Poziom 8  

Witam
    mieszkam w Częstochowie w dzielnicy Północ
    mam dwie anteny kierunkowe jedna ma około 10 elementów podobna do ATV 10 41/60 oraz druga antena podobna do ATV 10 41/60.

zamontowałem na antenie na średnie pasmo na małej antenie LNA-101 + sumator łączący dwie anteny na końcu kabla antenowego podłączyłem zasilacz antenowy stabilizowany na ... amperów.
    sprawdziłem napięcie od zasilacza aż do wtyczki jest od 0-14 V. ale napięcie nie dochodzi do gniazda antenowego.
    sprawdziłem miernikiem gniazdo antenowe zasilacza antenowego oraz
    po włożeniu kabla do wtyczki antenowej przy zasilaczu antenowym napięcie jest 0.02 V w granicach do zera V.
    Po podłączeniu zasilacza antenowego, czy bez zasilacza antenowego efekt jest taki sam. tak jakby nie był podłączony zasilacza antenowy.
    nie znam się zbytnio na antenach.

proszę o pomoc z góry dziękuje za odpowiedz. jeżeli opis jest nie jasny to proszę o jakieś wskazówki, wtedy poprawie opis. program I i II łapie elegancko. tylko TVP3 oraz TV Polsat oraz TVN oraz TV Puls bardzo słabo łapie.

Drugie pytanie
    chce żeby sygnał antenowy łapał na 3 telewizory mam zamontowany rozgałęźnik, na rozdzielenie sygnału, ale im dalsze telewizory tym słaby sygnał ma ktoś jakiś pomysł co mam zrobić z tym, aby jakoś była dobra.

rozgałęźnik
    | |
    tv tv
    |
    rozgałęźnik
    |
    tv

dziękuje za odpowiedz

ATV 5/9-11

0 7
  • #2 17 Cze 2010 23:51
    Marcin91
    Poziom 23  

Witam, myślę że problem jest z zwrotnicą, nie napisałeś jaka ona jest, ja zrobiłbym to tak:
    Sumator anten: http://tels.pl/rozgalezniksumatorrdz211-p-102.html,, następnie sygnał zsumowany wpuszczamy na http://tels.pl/rozgalezniktelewizyjnyaktywnyrta8722120dla2tv-p-73.html ( on zastępuje Twój pierwszy rozgałęźnik )
    Jeżeli sygnał na antenach jest dobry instalacja powinna działać poprawnie i bez zakłóceń.

0
  • #3 18 Cze 2010 07:47
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Komp12 podstawowym błędem w Twojej proponowanej instalacji jest Fakt, że zapomniałeś o tym, aby wszystkie sumatory, rozgałęźniki miały tzw. przejście dla napięcia stałego, którym to może być zasilany wzmacniacz przy antenie.

Brakuje tu jeszcze zwrotnicy.

Proponuję taki schemat :
    dwie anteny - zwrotnica z przejściem zasilania do jednej anteny ze wzmacniaczem - kabel antenowy - separator napięcia zasilania - rozgałęźnik o 1 wej. i 3 wyj, - do każdego TV osobny koncentryk od rozgałęźnika .

Pozdrawiam.

0
  • #4 18 Cze 2010 08:31
    komp12
    Poziom 8  

witam zwrotnica to
    4 way spri...
    5-900MHz

0
  • #6 18 Cze 2010 18:07
    komp12
    Poziom 8  

mój błąd to jest rozgałęźnik
    4 way spri...
    5-900MHz

0
  • #7 22 Sie 2013 18:47
    walde63
    Poziom 1  

witam odbieram telewizje cyfrowo naziemna mam problem slaby sygnał zacina się obraz ja mieszkam w guzowie woj.mazowieckie odbieram z nadajnika warszawa Raszyn i PKiN mam 50km od warszawy, mam antenę kierunkowa cabletech wzmocnienie anteny 9-13db,dekoder na komputer mam overmax ov-tn-01 proszę o odpowiedz bardzo proszę pomuszcie mi co mam zrobić mam jakość obrazu 80%,siła sygnału pokazuje 100% ale się zacina obraz i spada jakość obrazu .

0
  • #8 22 Sie 2013 21:17
    _cheetah_
    Poziom 37  

walde63 napisał:
    odbieram telewizje cyfrowo naziemna mam problem slaby sygnał zacina się obraz (...) siła sygnału pokazuje 100%

Jak widać siłę sygnału odbiornik podaje jako OK, więc to prawdopodobnie inny problem.

Gdzie ta antena jest zamontowana i czy kabel antenowy jest sztukowany?

Zakłócenia mogą być od komputera - podłącz na próbę dekoder do PC kablem-przedłużaczem USB.

Poradnik ustawiania anten: Link

0