Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CD30 ustawienie funkcji RDS - automatyczne przełączanie

Ra4al 17 Cze 2010 17:13 6670 3
  • #1 17 Cze 2010 17:13
    Ra4al
    Poziom 2  

Witam, mam w swoim Oplu Astrze H radio CD30. Dotychczas sprawowało się bez zarzutów, aż do czasu gdy zapragnąłem sprawdzić co dokładnie się dzieje po wciśnięciu przycisku FM/AM. I wtedy po powrocie na FM wszystkim zapisanym stacją posypały się częstotliwości. Więc poustawiałem je na nowo, wszystko byłoby OK, gdyby nie to że stacje nie zmieniają automatycznie częstotliwości [RDS, AS, REG było włączone], pozostają nadal na jednej i sygnał w pewnym momencie słabnie, aż zanika i słychać tylko szumy, a później nic. Wcześniej było tak iż gdy automatycznie zmieniało częstotliwość to radio trochę cichło i po krótkiej chwili powracała normalna głośność. Poczytałem instrukcję napisaną w taki sposób iż tylko jej autor ją zrozumie, a może nawet i on miałby problemy, ale nie wiele ona mi pomogła. Wypada na to iż AF [Alternative Frequencies] jakby został wyłączony, przynajmniej ja tak przypuszczam.
    Odkryłem także że gdy otworzę drzwi to sygnał jakby słabnął, a w menu Testmode: Clock przy RDS pisze NO.
    Auto te kupiłem jako używane, więc nie wiem czy zaraz po zakupie radio trzeba było w jakiś sposób programować czy nie. Piszcie czy w swoich radiach macie RDS i REG ustawione na RDS/REG auto OFF, czy może auto ON? Aby to sprawdzić/zmienić należy przytrzymać przycisk REG/RDS ok 5-10s. A i czy w ogóle macie włączony REG?
    Albo może ktoś z was wie jak ustawić to radio tak aby automatycznie zmieniało częstotliwość?
    Może odłączenie akumulatora pomoże, ale czy wtedy nie będę musiał wprowadzać kodu radia?

1 3
  • #2 17 Cze 2010 21:37
    ikar55
    Spec od car audio

Wejdź do MENU i ustaw AF - ON i RDS - ON. Śledzenie stacji radiowej następuje po uaktywnieniu (włączeniu) funkcji AF.

1
  • #4 24 Cze 2010 11:09
    Ra4al
    Poziom 2  

Ostatnio zaobserwowałem iż radio jednak zmienia częstotliwości, a problemem raczej jest słaby odbiór fal. Ale czym to może być spowodowane, próbowałem odłączania akumulatora ale nic to nie pomogło. Wyjąłem radio sprawdziłem czy wszystko siedzi dobrze, i wydaje mi się iż raczej wszystko jest dobrze. Wykręciłem i wkręciłem na próbę końcówkę anteny, ale nadal ten sam problem. Ma może ktoś jakiś pomysł co jest nie tak? Może jakiś bezpiecznik poszedł? A może to coś innego?

3
  Szukaj w 5mln produktów