Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CD30 ustawienie funkcji RDS - automatyczne przełączanie

17 Cze 2010 17:13 8428 3
 • Poziom 2  
  Witam, mam w swoim Oplu Astrze H radio CD30. Dotychczas sprawowało się bez zarzutów, aż do czasu gdy zapragnąłem sprawdzić co dokładnie się dzieje po wciśnięciu przycisku FM/AM. I wtedy po powrocie na FM wszystkim zapisanym stacją posypały się częstotliwości. Więc poustawiałem je na nowo, wszystko byłoby OK, gdyby nie to że stacje nie zmieniają automatycznie częstotliwości [RDS, AS, REG było włączone], pozostają nadal na jednej i sygnał w pewnym momencie słabnie, aż zanika i słychać tylko szumy, a później nic. Wcześniej było tak iż gdy automatycznie zmieniało częstotliwość to radio trochę cichło i po krótkiej chwili powracała normalna głośność. Poczytałem instrukcję napisaną w taki sposób iż tylko jej autor ją zrozumie, a może nawet i on miałby problemy, ale nie wiele ona mi pomogła. Wypada na to iż AF [Alternative Frequencies] jakby został wyłączony, przynajmniej ja tak przypuszczam.
  Odkryłem także że gdy otworzę drzwi to sygnał jakby słabnął, a w menu Testmode: Clock przy RDS pisze NO.
  Auto te kupiłem jako używane, więc nie wiem czy zaraz po zakupie radio trzeba było w jakiś sposób programować czy nie. Piszcie czy w swoich radiach macie RDS i REG ustawione na RDS/REG auto OFF, czy może auto ON? Aby to sprawdzić/zmienić należy przytrzymać przycisk REG/RDS ok 5-10s. A i czy w ogóle macie włączony REG?
  Albo może ktoś z was wie jak ustawić to radio tak aby automatycznie zmieniało częstotliwość?
  Może odłączenie akumulatora pomoże, ale czy wtedy nie będę musiał wprowadzać kodu radia?
 • Spec od car audio
  Wejdź do MENU i ustaw AF - ON i RDS - ON. Śledzenie stacji radiowej następuje po uaktywnieniu (włączeniu) funkcji AF.
 • Poziom 2  
  Ostatnio zaobserwowałem iż radio jednak zmienia częstotliwości, a problemem raczej jest słaby odbiór fal. Ale czym to może być spowodowane, próbowałem odłączania akumulatora ale nic to nie pomogło. Wyjąłem radio sprawdziłem czy wszystko siedzi dobrze, i wydaje mi się iż raczej wszystko jest dobrze. Wykręciłem i wkręciłem na próbę końcówkę anteny, ale nadal ten sam problem. Ma może ktoś jakiś pomysł co jest nie tak? Może jakiś bezpiecznik poszedł? A może to coś innego?